Copa América: Udana pogoń Ekwadoru. Peru straciło szanse na awans? [WIDEO]

Copa América: Udana pogoń Ekwadoru. Peru straciło szanse na awans? [WIDEO] fot. Transfery.info

Reprezentacja Peru była na dobrej drodze do zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej Copa América Centenario, ale ostatecznie ugięła się pod naporem Ekwadoru, z którym podzieliła się punktami.

"La Blanquirroja" po wymęczonym zwycięstwie nad Haiti przystąpili do starcia przeciwko "La Tri" niezwykle zmotywowani, ponieważ ewentualna wygrana nad Ekwadorem zapewniała im awans do ćwierćfinału turnieju.

Od pierwszego gwizdka sędziego wszystko szło po myśli Peruwiańczyków, którzy w 5. minucie objęli prowadzenie. Christian Cueva wykorzystał podanie Jose Paolo Guerrero i w pojedynku sam na sam nie dał szans na skuteczną interwencję Alexandrowi Dominguezowi. Podopieczni Gustavo Quinterosa nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie gola, a już przegrywali 0:2. Po raz kolejny w roli asystenta wystąpił Guerrero, a futbolówkę do siatki wpakował Edison Flores.

Wydawało się, że piłkarze Ricardo Gareki utrzymają korzystny dla siebie rezultat do przerwy, ale kilka minut przed gwizdkiem sędziego nadzieje w serca kibiców Ekwadoru wlał Enner Valencia. Napastnik West Hamu uwolnił się spod krycia defensorów rywala i zdobył gola kontaktowego.

W drugiej połowie inicjatywę nad wydarzeniami boiskowymi przejęli "La Tri" i szybko doprowadzili do wyrównania. Piłkę do bramki Pedro Gallese'a z najbliższej odległości wpakował Miller Bolanos, który tym samym wykończył świetną akcję swojego zespołu.

Ekwadorczycy podbudowani swoją pogonią byli bliscy zdobycia gola dającego im prowadzenie, ale niestety Enner Valencia przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Peru, co w efekcie spowodowało, że obie reprezentacje podzieliły się punktami i w tym momencie "La Blanquirroja" mają na swoim koncie cztery "oczka" i przed sobą starcie z Brazylią, a "La Tri" tylko dwa, ale za to spotkanie z najsłabszym w grupie Haiti.

Ekwador - Peru 2:2 (1:2)
Bramki:
Christian Cueva (5'), Edison Flores (13') - Enner Valencia (39'), Miller Bolanos (49')

Ekwador: Alexander Dominguez - Juan Carlos Paredes (46' Jaime Ayovi), Gabriel Achilier, Arturo Mina Meza, Walter Ayovi - Carlos Gruezo, Christian Noboa, Antonio Valencia, Miller Bolanos (62' Fidel Martinez), Jefferson Montero (88' Juan Cazares) - Enner Valencia

Peru: Pedro Gallese - Renzo Revoredo, Christian Ramos, Alberto Rodriguez, Miguel Trauco - Renato Tapia, Oscar Vilchez (72' Raul Ruidiaz), Alejandro Hohberg (50' Andy Polo), Christian Cueva, Edison Flores (79' Yoshimar Yotun) - Jose Paolo Guerrero

Żółte kartki: Gruezo, Achilier - Vilchez
Czerwona kartka: Achilier (90'+ - Ekwador)

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wychowanek Lecha Poznań w Widzewie Łódź [OFICJALNIE] Wychowanek Lecha Poznań w Widzewie Łódź [OFICJALNIE] Występował w Premier League i LaLidze, zasilił pierwszoligowca. Hitowy transfer na zapleczu Ekstraklasy [OFICJALNIE] Występował w Premier League i LaLidze, zasilił pierwszoligowca. Hitowy transfer na zapleczu Ekstraklasy [OFICJALNIE] Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem Xabi Alonso zdecydował. Jeszcze dziś konferencja prasowa Xabi Alonso zdecydował. Jeszcze dziś konferencja prasowa L'Equipe: Reprezentacja Polski zainteresowana znanym selekcjonerem L'Equipe: Reprezentacja Polski zainteresowana znanym selekcjonerem Robert Lewandowski za 500 tysięcy euro?! Znany klub przegapił życiową okazję Robert Lewandowski za 500 tysięcy euro?! Znany klub przegapił życiową okazję „Erik Expósito był jedną nogą w nowym klubie” „Erik Expósito był jedną nogą w nowym klubie”