Cracovia: Jacek Zieliński przed derbami Krakowa. „To będą nasze atuty”

Cracovia: Jacek Zieliński przed derbami Krakowa. „To będą nasze atuty” fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Cracovia

Trener Cracovii Jacek Zieliński wziął udział w konferencji prasowej, która poprzedza niedzielny mecz przeciwko Wiśle Kraków.

Już w niedzielę rozegrane zostanie niezwykle interesujące starcie w ramach Ekstraklasy. To właśnie w nim zmierzą się ze sobą derbowi rywale, czyli Cracovia, która będzie gospodarzem, a także Wisła Kraków.

W tym sezonie obie te ekipy mierzyły się raz i wtedy lepsza była „Biała Gwiazda”. 13-krotny mistrz wygrał w listopadzie po golu Yawa Yeboaha. Ghańczyka pod Wawelem już nie ma, dlatego tym razem szanse na zostanie bohaterem dostanie ktoś inny.

A kto to będzie? Przekonamy się wkrótce. Najpierw odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął trener „Pasów” Jacek Zieliński.

- Wisła gra lepiej, niżeli wskazuje to tabela. Pokazały to przecież mecze przeciwko Górnikowi Zabrze, Śląskowi Wrocław, a nawet Wiśle Płock. Statystyki, statystykami, ale ważne jest to, co pokaże się na boisku. Najważniejszy jest charakter, serducho i wsparcie publiczności. To się liczy w takich meczach i to będą nasze atuty - przyznał.

61-latek prowadził już w przeszłości „Pasy” i pod jego wodzą te dwa razy wygrywały i dwukrotnie remisowały.

- Nie prowadziłem zespołu w zbyt wielu spotkaniach, więc nie jest to wielki wyczyn, ale cieszy, że bilans jest korzystny. Zdaję sobie sprawę, że sympatie w Krakowie są podzielone, a mecz derbowy to wydarzenie roku. Nie nakładamy jednak dodatkowej presji, bo nie chcemy pompować balonika. Na razie czas na odprawę i mentalne rozmowy. W takie sytuacji nie będzie trzeba mówić wiele - dodał.

Początek niedzielnego meczu o 17:30.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy