Cracovia: Jewhen Konoplanka poza kadrą na spotkanie z Jagiellonią Białystok

Cracovia: Jewhen Konoplanka poza kadrą na spotkanie z Jagiellonią Białystok fot. Review News / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Cracovia

Jewhen Konoplanka nie zadebiutuje w najbliższy weekend w Ekstraklasie. O jego sytuacji wypowiedział się na konferencji opiekun Cracovii Jacek Zieliński.

Cracovia dokonała tej zimy najbardziej sensacyjnego transferu w Ekstraklasie. Do zespołu dołączył Jewhen Konoplanka, który kiedyś grał dla Sevilli czy Schalke 04.

32-latek zdecydował się na taki ruch, gdyż od pół roku nie pojawiał się na boisku w drużynie Szachtara Donieck. Po raz ostatni zagrał w sierpniowych meczach eliminacyjnych do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Konoplanka rozpoczął już treningi z zespołem, jednak na ligowy debiut będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Wszystko zależy od tego, jak szybko uda się doprowadzić Ukraińca do odpowiedniej dyspozycji fizycznej.

Szkoleniowiec Cracovii Jacek Zieliński poinformował na konferencji, że skrzydłowego zabraknie w kadrze na najbliższe spotkanie z Jagiellonią Białystok. Skomentował także jego obecną sytuację.

- Trenuje z nami i będzie odczuwał skutki zajęć, bo dawno nie wszedł w tak specjalistyczny trening. Widać, że ma duże umiejętności piłkarskie, ale musimy podnieść go motorycznie.

- Nie biorę go do Białegostoku, bo byłoby to dla niego za wcześnie, byłaby to dla niego wycieczka. Do piątku potrenuje, potem odpocznie i od poniedziałku zacznie przygotowania z kadrą do meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza – stwierdził Zieliński.

Cracovia dobrze rozpoczęła rundę wiosenną, bowiem w spotkaniach z Lechem Poznań oraz Lechią Gdańsk zdobyła w sumie cztery punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy