Cracovia ma poważny problem. David Jablonský prawomocnie skazany za ustawianie meczów!

Cracovia ma poważny problem. David Jablonský prawomocnie skazany za ustawianie meczów! fot. Cracovia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Grzegorz Rudynek (Przegląd Sportowy) | Seznam Zprávy

David Jablonský został prawomocnie skazany za ustawianie wyników spotkań w czeskiej lidze i już wkrótce może otrzymać karę dyskwalifikacji ze strony FIFA.

Były reprezentant czeskiej młodzieżówki dołączył do polskiego zespołu przed rozpoczęciem obecnego sezonu na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygaśnięciu uległa jego dotychczasowa umowa z Lewskim Sofia.

Doświadczony obrońca szybko odnalazł się w nowym otoczeniu i stał się jednym z ważnych zawodników w układance Michała Probierza o czym świadczy fakt, że do tej pory rozegrał 19 spotkań dla „Pasów”, w których zdobył trzy gole oraz zanotował jedną asystę.

Szkoleniowiec ekipy z województwa małopolskiego może mieć wkrótce jednak olbrzymi problem ze swoim piłkarzem, ponieważ ten może zostać przymusowo odsunięty od gry na dłuższy czas, a wszystko przez uprawomocnienie się wyroku za ustawianie wyników spotkań w czeskiej lidze.

Skaza na zawodowej karierze Davida Jablonský'ego dotyczy wydarzeń mających miejsce w 2012 roku, kiedy to jako gracz FK Teplice wpływać wraz z grupą ludzi na przebieg meczów w rozgrywkach młodzieżowych.

Cały proceder został bardzo szybko wychwycony przez służby, które po zgromadzeniu obszernego materiału dowodowego skierowały sprawę do sądu, a ten skazał defensora przed blisko dwoma laty na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu i 20 tysięcy koron grzywny. Gracz Cracovii odwołał się od tego orzeczenia, ale nic tym nie wskórał poza otrzymaniem czasu na spokojne kontynuowanie kariery poza granicami swojego kraju.

Dziennikarze z „Seznam Zprávy” poinformowali, że dobra passa Jablonský'ego w tym kontekście może wkrótce się skończyć, ponieważ wyrok uprawomocnił się w listopadzie ubiegłego roku. Dzięki temu Czeski Związek Piłki Nożnej mógł otworzyć postępowanie dyscyplinarne, które może doprowadzić do jego zawieszenia.

- Związek wszczął i zawiesił postępowanie w sprawie Davida Jablonský'ego do czasu uprawomocnienia wyroku. W przypadku, kiedy wyrok stanie się prawomocny, FAČR (Czeski Związek Piłki Nożnej) najprawdopodobniej ukarze zawodnika. Jeśli dyskwalifikacja będzie dłuższa niż trzy miesiące, to wtedy sprawie zajmie się Komisja Dyscyplinarna FIFA - powiedział Jiřigo Hendrich, sekretarz krajowej federacji na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Wiele na to wskazuje, że 28-latek otrzyma nawet dłuższą karę zawieszenia dotyczącą jego ewentualnych występów w krajowych rozgrywkach, która po zbadaniu sprawy przez FIFA może zostać rozszerzona na pozostałe państwa zrzeszone w międzynarodowym związku piłkarskim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy