Cracovia może stracić ważnego zawodnika. Nie chce spełnić kluczowego warunku

Cracovia może stracić ważnego zawodnika. Nie chce spełnić kluczowego warunku
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cracovia

Cracovia napotkała poważne kłopoty na drodze do przedłużenia wygasającego kontraktu z Karolem Niemczyckim. Zainteresowane strony uzgodniły warunki finansowe nowej umowy. Klub nie chce się jednak zgodzić na umieszczenie w niej klauzuli odstępnego.

Przedstawiciele „Pasów” podjęli stosowne starania zmierzające w kierunku zatrzymania podstawowego bramkarza.

23-letni zawodnik odbył stosowne rozmowy z klubem i wypracował z nim zadowalające go porozumienie odnoszące się do długości kontraktu oraz wysokości zarobków.

Mimo to zainteresowane strony mogą finalnie nie podpisać nowej umowy, o czym otwarcie powiedział trener Jacek Zieliński na konferencji prasowej poprzedzającej sobotni mecz z Zagłębiem Lubin.

- My ze swojej strony spełniliśmy wszystkie żądania finansowe Karola. Kością niezgody, kwestią dyskusyjną jest kwota odstępnego. Jako klub nie możemy się zgodzić na to, co proponuje menedżer zawodnika. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przedłużyć kontrakt. Decyzja leży po stronie Karola - przyznał szkoleniowiec.

Potencjalna wysokość klauzuli nie jest znana, ale jest na tyle niska, że Cracovia kategorycznie nie zgadza się na jej umieszczenie.

Ponadto stosowny zapis miałby jej pozbawić jakiejkolwiek reakcji odnośnie podjęcia próby zatrzymania bramkarza.

W tej sytuacji klub z Krakowa znalazł się w trudnym położenie, ponieważ ewentualne odejście Niemczyckiego wiązałoby się z koniecznością znalezienia nowego numeru jeden. W przeciwnym razie sztab zostałby skazany na wystawianie 36-letniego Lukáša Hroššo, którego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca 2024 roku.

Były młodzieżowy reprezentant Polski dołączył do „Pasów” z Puszczy Niepołomice w początkowej fazie sezonu 2020/2021.

W obecnych rozgrywkach zanotował jedenaście czystych kont w 31 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy