Cracovia: Trzech piłkarzy odchodzi z krakowskiego klubu [OFICJALNIE]

Cracovia: Trzech piłkarzy odchodzi z krakowskiego klubu [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cracovia

Cracovia poinformowała o rozstaniu z trzema zawodnikami.

W nowym sezonie barw Cracovii nie będą reprezentowali Kamil Pestka, Karol Niemczycki oraz Michal Sipľak. Ich wygasające 30 czerwca kontrakty nie zostaną przedłużone.

23-letni Niemczycki po raz pierwszy trafił do krakowskiego klubu w 2011 roku. Potem był związany między innymi z NAC Breda, a do zespołu „Pasów” wrócił w 2020 roku. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 78 meczów. W trwającym sezonie bramkarz pojawiał się na boiskach Ekstraklasy 31 razy, notując 11 czystych kont.

24-letni Pestka dołączył do Cracovii w 2014 roku. W jej pierwszej drużynie uzbierał 93 spotkania. Obecne rozgrywki rozpoczął jako kapitan zespołu. Potem zerwał więzadła poboczne w kolanie, przez co od sierpnia nie widzieliśmy go na murawie.

Związany z krakowską ekipą od 2017 roku Sipľak otrzymał opaskę kapitańską po kontuzji odniesionej przez Pestkę. W tym sezonie 27-letni Słowak do pewnego momentu regularnie występował w Ekstraklasie, ale od kwietnia grał co najwyżej w trzecioligowych rezerwach klubu. W sumie w pierwszej drużynie zanotował 138 występów.

Każdy z nich będzie mógł dołączyć do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu. Cała trójka nie powinna narzekać na brak zainteresowania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy