Cristiano Ronaldo bohaterem w szalonym meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Dwa cudne trafienia [WIDEO] fot. oday jamil moari / Shutterstock.com

Cristiano Ronaldo nie przestaje raczyć saudyjskich kibiców bramkami. We wtorkowy wieczór zdobył dwie, w tym jedną cudownej urody, która przybliżyła Al-Nassr do awansu do fazy pucharowej azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Al-Nassr uchodził za absolutnego faworyta w pojedynku z katarskim Al-Duhail, którego liderem ofensywnej formacji w trwającym sezonie jest Philippe Coutinho. Show, zgodnie z zapowiedzią, skradł jednak najpopularniejszy na świecie Portugalczyk.

Spotkanie w Rijadzie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, ale scenariusz trochę płatał figla. W 61. minucie było już 3:0 i wydawało się, że w zasadzie jest już pozamiatane.

Gole do tego momentu strzelili Anderson Talisca (po asyście Ronaldo), Sadio Mané oraz CR7. Odnosząc się do wykończenia legendy Realu Madryt – palce lizać!

Z biegiem czasu okazało się jednak, że goście potrafili podłączyć się do prądu. W odstępie niespełna 300 sekund zdobyli dwie bramki. Do 67. minuty zrobiło się 3:2 za sprawą Ismaeela Mohammada i Almoeza Aliego.

Na w miarę bezpieczną przewagę dwóch goli Al-Nassr wyprowadził Ronaldo. I znów popisał się świetną jakością strzału, celnie przymierzając z ostrego kąta.

Przy okazji indywidualnych poczynań napastnika warto podkreślić, że brakuje mu już tylko jednego trafienia do 400 zanotowanych po 30. roku życia.

Katarczycy złapali jeszcze kontakt w 85. minucie, ale do końcowego gwizdka rezultat się nie zmienił.

Dzięki kompletowi „oczek” zespół dowodzony przez Luísa Castro znajduje się o kroczek od zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej. Po trzech kolejkach mają trzy zwycięstwa.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!” Transfery - Relacja na żywo [28/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/04/2024] Rafał Gikiewicz uderza w byłego gracza Widzewa Łódź.  „Mogę mu chusteczki wysłać” Rafał Gikiewicz uderza w byłego gracza Widzewa Łódź. „Mogę mu chusteczki wysłać” Juventus zdecydował w sprawie Massimiliano Allegriego. „Przesądzone” Juventus zdecydował w sprawie Massimiliano Allegriego. „Przesądzone” Zawodnik Rakowa Częstochowa nie wytrzymał po meczu z Widzewem Łódź. „Poje**ni kibice” [WIDEO] Zawodnik Rakowa Częstochowa nie wytrzymał po meczu z Widzewem Łódź. „Poje**ni kibice” [WIDEO] Jacek Magiera stanowczo o graczu Śląska Wrocław. „Po to tu przyszedł, a tego nie ma. Sam musi sobie poradzić” Jacek Magiera stanowczo o graczu Śląska Wrocław. „Po to tu przyszedł, a tego nie ma. Sam musi sobie poradzić”