2023-12-08 21:25:53; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Cristiano Ronaldo godnie uczcił swój jubileusz [WIDEO] Fot. oday jamil moari / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

To był jeden z kolejnych wyjątkowych wieczorów dla Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił gola w zwycięskim meczu Al-Nassr z Al-Riyadh (4:1) w nie byle jakich okolicznościach.

Wszystko za sprawą okrągłej liczby występów, jakie 38-latek zanotował w swojej wyściełanej sukcesami długiej karierze. Na poziomie profesjonalnym rozegrał ich już dokładnie 1200.

Legendarny zawodnik Realu Madryt otworzył wynik spotkania w 31. minucie. Świetnie urwał się obrońcom, po czym wystarczyło wystawić nogę i pokonać golkipera rywali. Asystę przy bramce zaliczył Sadio Mané.

Jeszcze przed przerwą ten sam „CR7” posłał ostatnie podanie do Otávio, który powiększył prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Wyrzeźbione dzieło w postaci pewnych trzech punktów zwieńczył Talisca, który zapakował dublet w drugiej odsłonie. W międzyczasie honorowe trafienie dla gości zanotował Andre Gray.

Al-Nassr po zasłużonej wygranej odkuł się po porażce w klasyku z Al-Hilal. Strata ekipy Ronaldo do derbowego lidera w Sadui Pro League wynosi siedem „oczek”.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki nie daje się z kolei prześcignąć w walce o tytuł króla strzelców. Dzięki wpisaniu się na listę strzelców odskoczył Aleksandarowi Mitroviciowi na dwie bramki (16-14). Popularny duet ze Starego Kontynentu ambitnie goni Georges Nkoudou (13).

Odnosząc się jeszcze do wspomnianego jubileuszu, podczas wszystkich meldunków, łącząc kluby i reprezentacje, napastnik wychowany w Sportingu CP zgromadził 868 trafień.