Cristiano Ronaldo pozwany do sądu za promowanie giełdy kryptowalut

2023-11-29 12:38:29; Aktualizacja: 6 miesięcy temu
Cristiano Ronaldo pozwany do sądu za promowanie giełdy kryptowalut Fot. Binance [YouTube]
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Cointelegraph.com

Gwieździe saudyjskiego Al-Nassr Cristiano Ronaldo został przedstawiony akt oskarżenia w związku z nieprawidłowościami we współpracy z jedną z największych giełd kryptowalut – podaje portal Cointelegraph.com.

Kultowa piłkarska postać XXI wieku w połowie 2022 roku związała się z Binance, odpowiedzialnym za wymianę kryptowalut altcoin (czyli wszystko poza bitcoinem). Aktualnie jest ona uznawana za największą giełdę w tej materii, biorąc pod uwagę dokonywany obrót.

W poniedziałek 27 listopada do sądu rejonowego w Stanach Zjednoczonych na Florydzie wpłynął zbiorowy akt oskarżenia przeciwko Portugalczykowi, który, według powodów, jest motorem napędowym w niechlubnym propagowaniu popularności firmy.

Chodzi mianowicie o nabywanie niezarejestrowanych papierów wartościowych i inne programy inwestycyjne oferujące pasywny dochód z cyfrowych aktywów.

Dzięki współpracy Binance podbiło swoją popularność aż pięciokrotnie, co wykazuje zestawienie wyszukiwań rzeczonej platformy w sieci. W przestrzeni pojawiły się także trzy kolekcje niewymiennych tokenów z wizerunkiem CR7.

Binance już od pewnego czasu znajduje się pod lupą amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. To dało pożywkę oskarżycielom, aby posądzić Ronaldo o, ich zdaniem, umyślnie wspieranie nielegalnej działalności.

38-latkowi niebawem stuknie równo rok, odkąd dołączył do klubu z Arabii Saudyjskiej, otwierając trend sprowadzania innych gwiazd z Europy.

W 38 meczach strzelił dla swojej drużyny 32 gole i zaliczył 11 asyst.