Czesław Michniewicz: Chciałbym nadal pracować z reprezentacją Polski

Czesław Michniewicz: Chciałbym nadal pracować z reprezentacją Polski fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVP Sport

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz wziął udział w programie „Halo Katar” na antenie TVP Sport. Tam pytania zadawał mu Jacek Kurowski.

Za reprezentacją Polski Mistrzostwa Świata, które można określić mianem najlepszych od ponad trzech dekad. Tym razem bowiem „Biało-czerwoni” zdołali wyjść z grupy. W 1/8 finału natomiast musieli uznać wyższość Francji (1-3).

Pomimo historycznego rezultatu, wielu ma zastrzeżenia do stylu gry, który prezentował zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza. Do tego doszła jeszcze afera związana z premiami od rządu i to skutkuje tym, że posada szkoleniowca wisi na włosku. Jak on sam zapatruje się na sprawę?

- Chciałbym nadal pracować z reprezentacją Polski i wydaje mi się, że mam zaufanie liderów. Czy zostanę? To zależy od prezesa Cezarego Kuleszy. Nie wywieram na nim jednak żadnej presji. On musi wiedzieć, czy chce ze mną współpracować. Ja chciałbym, żeby było wokół reprezentacji więcej spokoju. Wszystko sprowadza się do roli trenera: ten strzelił, czy ten nie, a to nie zawsze moja zasługa - stwierdził.

- Tak po ludzku, to chciałbym wiedzieć o swojej przyszłości najszybciej, jak to możliwe, ale jednocześnie nie chcę wywierać na prezesie Kuleszy żadnej presji - dodaje.

Selekcjoner został również zapytany o nadszarpnięte relacje pomiędzy nim a Robertem Lewandowskim i zespołem.

- Między mną a Robertem Lewandowskim nie ma żadnego konfliktu. Nie ma też konfliktu między mną a Cezarym Kuleszą. Do tego nie było konfliktu między mną zawodnikami, bo chcieli grać do przodu.

- Chcę być trenerem reprezentacji. Gdyby drużyna mnie nie chciała, to sam bym zrezygnował. Ja jednak zrealizowałem wszystkie zadania. Jeśli chodzi o styl, to wiem, jak to jest trudne zadanie. Mieliśmy ciężkie mecze i dlatego bywało różnie. Ja cały czas stawałem pod presją i szukałem środków, które dadzą bezpieczeństwo. Zawsze udawało nam się wychodzić z tego tak, jak tego oczekiwał PZPN - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy