Czesław Michniewicz do zwolnienia?! Jerzy Dudek domaga się zatrudnienia konkretnego trenera

Czesław Michniewicz do zwolnienia?! Jerzy Dudek domaga się zatrudnienia konkretnego trenera fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Jerzy Dudek przyznał w felietonie opublikowanym na łamach „Przeglądu Sportowego”, że selekcjoner Czesław Michniewicz powinien pożegnać się z kadrą przed mundialem, by ta trafiła ponownie w ręce Paulo Sousy.

Reprezentacja Polski zakończyła zmagania w Lidze Narodów na trzecim miejscu w grupie po dwukrotnym pokonaniu Walii oraz wywalczonym remisie z Holandią na wyjeździe.

Te rezultaty pozwoliły naszej drużynie znaleźć się w gronie rozstawionych drużyn przed losowaniem fazy eliminacyjnej Mistrzostw Europy w 2024 roku, które jest zaplanowane na 9 października.

Jerzy Dudek, były gracz Feyenoordu Rotterdam, Liverpoolu czy Realu Madryt, przyznał na łamach „Przeglądu Sportowego”, że te wyniki oraz styl prezentowany przez zespół nie napawają optymizmem przed nadchodzącym mundialem, dlatego w PZPN-ie powinna zostać bardzo poważnie rozważona kwestia... zwolnienia Czesława Michniewicza na rzecz ponownego nawiązania współpracy z... Paulo Sousą.

„Do Mistrzostw Świata w Katarze zostały niespełna dwa miesiące, a wniosek nasuwa mi się jeden: z taką grą nie mamy czego tam szukać. Jeśli Polacy będą tak bojaźliwi i niedokładni, jak w meczu z Holandią, to poza naszym zasięgiem będzie nie tylko Argentyna, ale także Meksyk, a nawet Arabia Saudyjska. Dlatego prezes Cezary Kulesza powinien przeprosić się z Paulo Sousą, dopóki jest jeszcze wolny, bo może on będzie w stanie coś pozytywnego z tego bałaganu zbudować.

Jeśli nie dojdzie do zmiany trenera, to Michniewicz powinien ratować się tym, co zrobił z kadrą U-21. Ustawić drużynę ultradefensywnie, tak by walczyła o 0:0 i zagrać na dwa uda – albo się uda, albo się nie uda” - napisał 49-latek.

Życzenie byłego reprezentanta Polski z dużą dozą prawdopodobieństwa nie zostanie zapewne spełnione, ponieważ nic nie wskazuje na to, by w strukturach PZPN-u istniało aż tak duże niezadowolenie z dotychczasowej pracy wykonanej przez obecnego selekcjonera. Na dodatek w obecnym obozie rządzącym naszym futbolem na próżno szukać zwolenników Portugalczyka po tym, jak ten pozostawił drużyną narodową na rzecz Flamengo w grudniu ubiegłego roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy