Czesław Michniewicz zadebiutował w nowym klubie

2024-08-18 19:01:04; Aktualizacja: 41 sekund temu
Czesław Michniewicz zadebiutował w nowym klubie Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W ten weekend Czesław Michniewicz zadebiutował w roli szkoleniowca nowej drużyny. Jego Association Sportive des Forces Armées Royales (w skrócie AS FAR) uległo Remo Stars 1:2.

Informacja o podjęciu przez Czesława Michniewicza pracy w Maroku pojawiła się w połowie lipca. Były selekcjoner reprezentacji Polski trafił do Association Sportive des Forces Armées Royales. Mowa o 13-krotnym mistrz kraju, który w ostatnim sezonie zajął drugie miejsce w ligowej tabeli ze stratą jednego punktu do ekipy Raja Casablanca.

W niedzielę 54-latek zadebiutował na nowym stanowisku w meczu o stawkę. Rywalem jego drużyny był zespół Remo Stars, a potyczka odbyła się w ramach pierwszej rundy eliminacji Afrykańskiej Ligi Mistrzów. Przeciwnik to wicemistrz Nigerii.

Spotkanie zaczęło się lepiej dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 19. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Nduka Junior. Podopieczni Michniewicza wyrównali tuż po przerwie za sprawą gola strzelonego przez Joëla Beyę. Ostatni skuteczny cios wyprowadził Ismaila Sodiq, dając zwycięstwo drużynie z Nigerii.

Rywalizacja w pierwszej rundzie kwalifikacji toczy się w formie dwumeczu. Rewanż odbędzie się w następną niedzielę.

Nowy sezon marokańskiej ekstraklasy planowo ma wyruszyć pod koniec sierpnia.

Dla Michniewicza AS FAR to drugi zagraniczny klub w karierze. Po rozstaniu z reprezentacją naszego kraju, do czego doszło na koniec 2022 roku, pracował w saudyjskim Abha Club.