Czesław Michniewicz ze stanowczą deklaracją na temat powrotu do pracy trenerskiej

2024-06-17 00:02:06; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Czesław Michniewicz ze stanowczą deklaracją na temat powrotu do pracy trenerskiej Fot. Kanał Zero [YouTube]
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Kanał Zero

Czesław Michniewicz w trakcie wizyty Kanale Zero udzielił jasnej deklaracji na temat powrotu do pracy trenerskiej. Do Polski nie ma zamiaru wracać.

Czesław Michniewicz pozostaje bez pracy od października, kiedy to zwolnił go saudyjski Abha Club. Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził tę ekipę w ledwie dziewięciu meczach, z czego wygrał trzy, a w aż sześciu musiał znosić gorycz porażki. 

Jako, że jego rozbrat z pracą na ławce trenerskiej trwa już niemal dziewięć miesięcy, mogą pojawiać się myśli, czy Michniewicz planuje wrócić do pracy. W końcu miał on już nawet propozycje komentowania meczów w TVP przy okazji meczów na mundialu w Katarze. Jak jednak wiadomo, nie doszło do tego, gdyż... sam brał w nich udział jako selekcjoner.

- Dziękuję za te kilka słów. Nie planuję na razie tutaj powrotu, do polskiej ligi, będę starał się szukać pracy za granicą, zobaczymy, jaki będzie tego efekt - powiedział Czesław Michniewicz.

Sądząc po tych słowach, nie prędko powinniśmy się spodziewać 54-latka w polskiej piłce klubowej, a z pewnością ma on wciąż silną pozycję na rynku. W swojej karierze prowadził takie kluby, jak Legia Warszawa czy Lech Poznań.

Pytanie, czy Michniewicz będzie pierwszym selekcjonerem od wielu lat, który wróci na karuzelę trenerską. Adam Nawałka w końcu bardzo szybko stracił pracę po zatrudnieniu w Lechu Poznań i już raczej żadnego klubu nigdy nie obejmie. Jerzy Brzęczek nie poradził sobie w Wiśle Kraków i także jest bez klubu, a Fernando Santos został zwolniony z Beşiktaşu, a niedawno został zatrudniony w reprezentacji Azerbejdżanu.

Paulo Sousa zaliczył całkiem miękkie lądowanie, ponieważ po pracy z naszą kadrą trenował Flamengo oraz Salernitanę w Serie A, jednak Portugalczyk odchodził z własnej woli, więc to inny przypadek. Ostatnim trenerem, który po pracy w reprezentacji Polski powrócił w dobry sposób do trenowania w klubie, jest Waldemar Fornalik, a on z kadrą rozstawał się w 2013 roku.