Czy Robert Lewandowski zagra z ukraińską opaską kapitańską na Mistrzostwach Świata w Katarze?

Czy Robert Lewandowski zagra z ukraińską opaską kapitańską na Mistrzostwach Świata w Katarze? fot. Tomasz Włodarczyk [Twitter]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Koźmiński [SportoweFakty.wp.pl]

We wtorek Andrij Szewczenko przekazał Robertowi Lewandowskiego opaskę kapitańską reprezentacji Ukrainy. Wywołało to spore poruszenie wśród kibiców. Dzisiaj temat zgłębił Piotr Koźmiński ze SportoweFakty.wp.pl.

Do spotkania pomiędzy Andrijem Szewczenką a Robertem Lewandowskim doszło na Stadionie Narodowym w Warszawie. - Ta opaska symbolizuje dla mnie wiele emocji związanych z moim krajem - tych pięknych i tych z ostatnich miesięcy. Dziękuję tobie i całemu polskiemu narodowi za wsparcie dla moich rodaków - powiedział legendarny ukraiński napastnik.

Lewandowski od początku zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę dawał wyrazy solidarności z narodem ukraińskim. Polski napastnik dwukrotnie wystąpił w opasce kapitańskiej w barwach tego kraju - raz w koszulce Bayernu, a raz w reprezentacji naszego kraju.

- To była spontaniczna decyzja. Czułem, że to będzie fajny moment do pokazania światu, co się wydarzyło. Cieszyłem się, że mogę w taki sposób pomóc - powiedział we wtorek Lewandowski, wspominając ten pierwszy przypadek.

Przekazanie mu opaski przez Szewczenkę wzbudziło spore poruszenie wśród kibiców reprezentacji Polski. Sporej części z nich nie spodobał się pomysł, by Lewandowski grał ponownie z ukraińskim akcentem na Mistrzostwach Świata w Katarze. Czy można się tego spodziewać?

Lewandowski symbolicznie ma wziąć ukraińską opaskę do Kataru, ale jak podaje Piotr Koźmiński, nie ma takiego zamysłu ani nacisku z którejś ze stron, by Polak wystąpił w niej w którymś z meczów mundialu. Zdaniem dziennikarza plan jest taki, żeby napastnik grał w tradycyjnej opasce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy