Damian Szymański nie był pierwszym wyborem selekcjonera? Czesław Michniewicz ujawnia. „Liczyłem na tego zawodnika”

Damian Szymański nie był pierwszym wyborem selekcjonera? Czesław Michniewicz ujawnia. „Liczyłem na tego zawodnika” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Kanał Sportowy

Czesław Michniewicz przyznał w Kanale Sportowym, że to nie Damian Szymański, a Jacek Góralski był jego pierwszym wyborem, jeśli chodzi o obsadzenie pozycji defensywnego pomocnika.

Czwartek był dniem szczególnym dla fanów reprezentacji Polski. W ostatnich godzinach bowiem selekcjoner drużyny narodowej Czesław Michniewicz ogłosił listę zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na Mistrzostwa Świata w Katarze.

W gronie powołanych nie brakuje niespodzianek, bo do takich należy zaliczać obecność Damiana Szymańskiego.

Okazuje się jednak, że defensywny pomocnik nie był pierwszym wyborem. Zdecydowanie bardziej Michniewicz liczył na Jacka Góralskiego. Ten jednak boryka się obecnie z kontuzją.

- Doszedłem ostatecznie do wniosku, że w obliczu wszystkich problemów najlepszym rozwiązaniem będzie wziąć Damiana Szymańskiego. On jest w rytmie meczowym i gra co tydzień. Znalazłem więc to, czego szukałem - przyznaje.

- Fakty są jednak takie, że początkowo nie liczyłem, że znajdzie się on w ostatecznej kadrze. Wierzyłem w Jacka Góralskiego i to żadna tajemnica. Myślałem, że on wejdzie do środka i rozwiąże problemy. Jego jednak nie ma i to samo tyczy się Kuby Modera, dlatego musiałem szukać dalej - dodaje.

Damian Szymański rozegrał w tym sezonie w barwach AEK-u Ateny łącznie jedenaście spotkań. W tym czasie strzelił jednego gola.

***

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze. Karty odkryte! [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy