Dani Alves aresztowany pod zarzutem molestowania seksualnego

2023-01-20 12:03:28; Aktualizacja: 1 rok temu
Dani Alves aresztowany pod zarzutem molestowania seksualnego Fot. betto rodrigues / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Cadena SER

Dani Alves został aresztowany przez policję w Barcelonie. Podstawą do zatrzymania Brazylijczyka stanowiły zarzuty o napaść seksualną na jedną z kobiet dzień przed Sylwestrem.

Do zatrzymania zawodnika związanego kontraktem z Pumas UNAM doszło w piątkowy poranek. Od dłuższego czasu za 39-latkiem ciągną się oskarżenia o przestępczym wybryku na jednej z kobiet, do którego miało dojść 30 grudnia ubiegłego roku w klubie nocnym Sutton w stolicy Katalonii.

Ofiara tamtego zdarzenia zeznała na komisariacie, iż 126-krotny reprezentant „Canarinhos” zachowywał się wobec niej nachalnie, a nawet miało dojść do momentu, kiedy „wkładał rękę pod jej bieliznę”.

Tamtej nocy Alves opuścił lokal w asyście policji. Obecnie przebywa w areszcie, gdzie czeka go przesłuchanie, a następnie uda się na rozprawę sądową w Barcelonie, gdzie zapadnie wyrok o zastosowaniu ewentualnych środków zapobiegawczych wobec pozwanego.

Oskarżony już wcześniej nie przyznawał się do zarzucanego mu czynu. Zaprzeczał faktom, jakoby dopuścił się aktu molestowania młodej kobiety. Twierdził, że nawet jej nie zna. Przyznał natomiast, że tamtego wieczoru przebywał w Sutton, ale bawił się wyłącznie w otoczeniu znajomych.

Alves przebywał na wakacjach po nieudanym dla Brazylii mundialu w Katarze. Legenda FC Barcelony rozegrała na turnieju dwa mecze. Ostatecznie najbardziej utytułowana reprezentacja świata odpadła w ćwierćfinale z Chorwacją.

Niedługo po Nowym Roku rozpoczął się nowy sezon meksykańskiej ekstraklasy.

Alves ma ważną umowę z obecnym pracodawcą do połowy 2023 roku.