Dani Alves: Dlatego nie wyszło mi w Juventusie

Dani Alves: Dlatego nie wyszło mi w Juventusie fot. Juventus FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Dani Alves udzielił obszernego wywiadu dla „La Gazzetty dello Sport”. Część rozmowy dotyczyła jego nieudanej przygody z Juventusem.

Brazylijczyk przyczynił się do zrewolucjonizowania gry na pozycji bocznego obrońcy. 39-letni dziś już Dani Alves wciąż uchodzi za ofensywnie usposobionego zawodnika.

Swoje atuty pokazywał nie tylko na początku przygody z europejską piłką, gdy występował w Sevilli czy FC Barcelonie. Dużo pożytku miało również São Paulo FC.

To, co reprezentantowi „Canarinhos” nie wyszło, jest przygoda z Juventusem.

Alves w Turynie spędził raptem sezon i nie zawsze grał w wyjściowym składzie. W rozmowie z „La Gazzettą dello Sport” opowiedział o przyczynach takiego obrotu spraw.

– Atakujący wahadłowy? Ludzie nie wiedzą, co mówią. To zawsze zależy od drużyny, w której grasz. Jeśli umieścisz ekstremalnie defensywnego zawodnika w Barcelonie, to nie ma to sensu i podobnie atakujący wahadłowy w drużynie, która preferuje obronę, nie jest na właściwym miejscu. Przykład: ja w Juventusie – wyznał.

– Juventus, w którym grałem, był zespołem stworzonym do obrony i moja skłonność do pressingu kłóciła się z ideą drużyny. Juve nie potrzebowało takiego wahadłowego, jak ja i dlatego nie grałem tyle, ile bym chciał. Dokonali złego wyboru – zauważył.

– Nigdy w życiu nie zagrywałem długich piłek, z pewnością nie mogłem zacząć tego robić w wieku 33 lat. Podjęli złą decyzję – dodał.

Zawodnik meksykańskiego PUMAS obecnie przebywa w Katarze, a już dzisiaj jego zespół zmierzy się z Serbią.

***

Dani Alves atakuje Kyliana Mbappé. „Nie potrafi tego zrozumieć”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy