Dani Alves może zostać skazany na 18 lat więzienia

Dani Alves może zostać skazany na 18 lat więzienia fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info | La Vanguardia | El Periódico

Dani Alves, którego zatrzymano pod zarzutem napaści na tle seksualnym, może być sądzony za gwałt. Wówczas będzie grozić mu nawet 18 lat więzienia.

W ciągu ostatnich lat po protestach mieszkańców w Hiszpanii zaostrzono przepisy dotyczące przemocy na tle seksualnym. Dotąd większość spraw rozpatrywano pod kątem napaści.

Nie brakowało również absurdalnych wyroków jak zwolnienie warunkowe dla pięciu gwałcicieli 18-latki w Pampelunie.

Co to oznacza w przypadku Daniego Alvesa?

Były zawodnik FC Barcelony już kilkukrotnie zmieniał zeznania, przez co nie jest osobą wiarygodną dla sądu. Ponadto, z uwagi na to, że to obywatel Brazylii, zapadła decyzja o umieszczeniu go w areszcie bez możliwości zwolnienia za kaucją. W przypadku wyjazdu do Kraju Kawy istniałoby bowiem ryzyku, że uniknąłby on całkowicie kary (jak obecnie Robinho po zasądzeniu kary za gwałt we Włoszech).

Najnowsze doniesienia mówią, że 39-latek z domniemaną pokrzywdzoną spędził w łazience klubu Sutton w Barcelonie około 15 minut. Według relacji kobiety w tym czasie Alves zmusił ją do seksu oralnego, a następnie rzucił na podłogę i doszło do stosunku seksualnego.

Hiszpanki nie interesuje odszkodowanie, ale to, aby sprawca poniósł dotkliwą karę.

Rozprawa dopiero przed trzykrotnym triumfatorem Ligi Mistrzów.

Jeśli kwalifikacja czynu zostanie zmieniona na gwałt, a wina udowodniona, niedawny kapitan reprezentacji Brazylii może zostać skazany nawet na 18 lat więzienia.

Prawy obrońca to były piłkarz również Sevilli, Juventusu czy Paris Saint-Germain.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy