Dani Alves wreszcie w Premier League?!

Dani Alves wreszcie w Premier League?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Według najnowszych wieści o zakontraktowanie Daniego Alvesa w tej chwili zabiegają trzy angielskie ekipy. Na liście tej znajduje się m.in. Manchester City.

Im starszy, tym lepszy, jak wino. To powiedzenie z pewnością przyświeca 36-latkowi, który ma za sobą znakomite występy na Copa América. Jego wspaniała dyspozycja nie pozostała bez echa. Prawy defensor został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju i, jak się okazuje, lada dzień może czekać go jeszcze jedna nagroda w postaci wymarzonego transferu.

Od dawna Brazylijczyk powtarza bowiem, że chciałby stawić czoła Premier League. I choć o jego pozyskanie do tej pory walczyły kluby z innych zakątków świata (jak chociażby Inter Mediolan), teraz swoje zapytania złożyły trzy ekipy z Anglii.

Jak informuje hiszpański „AS”, są to Manchester City, Tottenham Hotspur i Arsenal. Na razie najkonkretniejsi są „Kanonierzy”, którzy w oparciu o listę życzeń Unaia Emery’ego złożyli już zawodnikowi formalną ofertę. Jeśli zaś chodzi o półfinalistę i finalistę ostatniej edycji Ligi Mistrzów, ten pierwszy najpierw chce sprzedać Danilo, zaś „Koguty” ograniczyły się do kontaktu z jego otoczeniem. 

Tym samym z każdym dniem przybywa coraz więcej chętnych na zakontraktowanie najbardziej utytułowanego piłkarza w historii, który wraz z triumfem na Mistrzostwach Ameryki Południowej, dopisał do swojego CV 40 trofeum. Jak już wcześniej donosiły brazylijskie media, 36-latek postawił sobie za cel znalezienie pracodawcy do 20 lipca. 

W ubiegłym sezonie, gdy Dani Alves był jeszcze związany kontraktem z Paris Saint-Germain, rozegrał 32 spotkania, zdobył trzy bramki i posłał osiem kluczowych podań. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy