Dani Alves z ponownym debiutem w Barcelonie w... Arabii Saudyjskiej

Dani Alves z ponownym debiutem w Barcelonie w... Arabii Saudyjskiej fot. Miguel Ruiz | FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Dani Alves otrzyma możliwość zaliczenia ponownego debiutu w barwach Barcelony nieco wcześniej niż przed początkiem nowego roku za sprawą udziału klubu w meczu w ramach Maradona Cup przeciwko Boca Juniors w Arabii Saudyjskiej.

Ekipa z Camp Nou poczyniła już pewne kroki zmierzające do udania się do kraju z Półwyspu Arabskiego po ligowym starciu z Osasuną (12 grudnia) a przed pojedynkiem z Elche (18 grudnia), aby uczcić pamięć Diego Armando Maradony spotkaniem zorganizowanym na jego cześć z Boca Juniors (14 grudnia o godzinie 18:00) na MrsoolPark w Rijadzie.

Organizatorzy przedsięwzięcia pod nazwą Maradona Cup liczyli na to, że stworzą mini turniej z udziałem klubów, w których grał legendarny Argentyńczyk, a ten poza wspomnianą dwójką występował jeszcze w Napoli, Sevilli, Argentinos Juniors i Newell’s Old Boys.

Ostatecznie w pozytywny sposób na zaproszenie płynące z Arabii Saudyjskiej odpowiedziały tylko „Duma Katalonii” i ekipa z Buenos Aires.

Jedna i druga drużyna nie wystąpi zapewne w najmocniejszym składzie, ale w przypadku pierwszej z nich szansę na zaliczenie ponownego debiutu w Barcelonie otrzyma Dani Alves.

Brazylijczyk został zakontraktowany przez utytułowany klub niedługo po objęciu w nim sterów przez Xaviego i z uwagi na obowiązujące przepisy musiał uzbroić się w cierpliwość, ponieważ uprawnienie go jako pełnoprawnego zawodnika ekipy z Camp Nou może nastąpić dopiero w momencie otwarcia zimowego okna transferowego. Ten stan rzeczy wynika z faktu, że rozwiązał on umowę z São Paulo po zakończeniu terminu rejestracji nowych graczy na poziomie LaLigi.

W związku z tym 38-latek może jedynie trenować z pierwszą drużyną do końca roku i wystąpić we wspomnianym meczu ponieważ ma ono charakter starcia towarzyskiego.

***

FC Barcelona: Pensja Daniego Alvesa ujawniona. Przepisowe absolutne minimum

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy