Daniel Sturridge próbuje wrócić do futbolu po 15 miesiącach przerwy. Najpierw zagraniczne testy [OFICJALNIE]

Daniel Sturridge próbuje wrócić do futbolu po 15 miesiącach przerwy. Najpierw zagraniczne testy [OFICJALNIE] fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: RCD Mallorca, High Performance Podcast

RCD Mallorca poinformowała, że Daniel Sturridge przebywa obecnie w klubie na testach i wkrótce może podpisać kontrakt.

Mallorca awansowała do LaLigi. Dlatego, jako beniaminek najwyższej klasy w Hiszpanii, w letnim oknie transferowym szuka solidnych wzmocnień. Jednym z nich może być były napastnik Liverpoolu.

Daniel Sturridge dołączył w ramach testów do zespołu, który rozpoczął właśnie przygotowania do startu nowego sezonu.

Anglik od 15 miesięcy nie był związany z żadnym klubem. Ostatni raz reprezentował barwy Trabzonsporu. Turecka drużyna jednak rozwiązała z nim kontrakt za porozumieniem stron już osiem miesięcy po podpisaniu trzyletniej umowy.

Powodem takiej decyzji była sytuacja z 2018 roku. Wtedy to 31-latek złamał regulamin FA w kwestii zakładów bukmacherskich. Polecił on swojemu bratu, aby obstawił pieniądze na to, że ostatecznie trafi do Sevilli. Rok temu w marcu został zawieszony za to na dwa tygodnie, a do tego musiał zapłacić karę w wysokości 75 tysięcy funtów.

FA uznało jednak, że FIFA zbyt łagodnie potraktowała piłkarza. W związku z tym odwołano się od tej decyzji. Drugi wyrok wydłużył karę o kilka miesięcy, a do tego Anglik musiał zapłacić 150 tysięcy funtów.

Daniel Sturridge ostatecznie nie znalazł zespołu na sezon 2020/2021. Mimo to postanowił, że ten czas wykorzysta, aby przygotować swój organizm do powrotu w zbliżających się rozgrywkach, o czym mówił na antenie High Performance Podcast.

− Trenuję ciężko. Teraz moja waga wraca do tej, którą miałem osiem lat temu. Nie sądziłem, że znowu uda mi się zejść do niej oraz że to jest w ogóle możliwe. Wykonuje obecnie takie rzeczy, o których nigdy wcześniej bym nie pomyślał. Mam obsesję na punkcie powrotu. Wiem, że chcę być tym, kim byłem wcześniej − powiedział.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy