Dariusz Szpakowski nie zamierza kończyć kariery

Dariusz Szpakowski nie zamierza kończyć kariery fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TVP Sport

Ze słów Dariusza Szpakowskiego wypowiedzianych w rozmowie z TVP Sport wynika, że nie planuje on kończyć kariery komentatorskiej.

Mistrzostwa Świata w Katarze są dla Dariusza Szpakowskiego dwunastym mundialem w komentatorskiej karierze. Przygodę z nimi rozpoczął w 1978 roku w Argentynie.

W trakcie tegorocznego turnieju 71-latek nie pracował przy meczach reprezentacji Polski. Szefostwo TVP Sport wybrało do jej spotkań innych komentatorów. Szpakowskiego słyszeliśmy jednak przy okazji innych ciekawych starć fazy grupowej, a także pucharowej. To on otrzymał do skomentowania wielki finał pomiędzy Argentyną a Francją.

Doświadczony dziennikarz pożegna się nim z Mistrzostwami Świata. Już wcześniej zapowiedział bowiem, że impreza w Katarze to jego ostatni mundial.

Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że już w ogóle go nie usłyszymy.

- Powtarzam, na pewno nie jest tak, że to mój ostatni mecz. Na pewno ostatni na Mistrzostwach Świata. A co dalej? Zobaczymy. Jestem człowiekiem emocjonalnym i czasami aż we mnie buzują. Jestem wrażeniowcem - reaguję na to, co widzę. Przez lata starałem się być tylko dodatkiem. Nie przeszkadzać widzom w odbiorze meczu. To zaszczyt być w domach Polaków przez tyle lat. Jest coś sentymentalnego w tej kończącej się mundialowej historii.

- Ja wciąż nie czuję się na tyle wypalony, na tyle bez energii, by żegnać się całkowicie. Ale z mundialami żegnam się na pewno. Cztery lata to dużo czasu i widać to zarówno na boisku, jak i przy mikrofonie. Cieszę się, że będę mógł się pożegnać takim finałem - powiedział Szpakowski w rozmowie z TVP Sport (całość TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy