Dariusz Szpakowski nie zamierza kończyć kariery

Dariusz Szpakowski nie zamierza kończyć kariery fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TVP Sport

Ze słów Dariusza Szpakowskiego wypowiedzianych w rozmowie z TVP Sport wynika, że nie planuje on kończyć kariery komentatorskiej.

Mistrzostwa Świata w Katarze są dla Dariusza Szpakowskiego dwunastym mundialem w komentatorskiej karierze. Przygodę z nimi rozpoczął w 1978 roku w Argentynie.

W trakcie tegorocznego turnieju 71-latek nie pracował przy meczach reprezentacji Polski. Szefostwo TVP Sport wybrało do jej spotkań innych komentatorów. Szpakowskiego słyszeliśmy jednak przy okazji innych ciekawych starć fazy grupowej, a także pucharowej. To on otrzymał do skomentowania wielki finał pomiędzy Argentyną a Francją.

Doświadczony dziennikarz pożegna się nim z Mistrzostwami Świata. Już wcześniej zapowiedział bowiem, że impreza w Katarze to jego ostatni mundial.

Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że już w ogóle go nie usłyszymy.

- Powtarzam, na pewno nie jest tak, że to mój ostatni mecz. Na pewno ostatni na Mistrzostwach Świata. A co dalej? Zobaczymy. Jestem człowiekiem emocjonalnym i czasami aż we mnie buzują. Jestem wrażeniowcem - reaguję na to, co widzę. Przez lata starałem się być tylko dodatkiem. Nie przeszkadzać widzom w odbiorze meczu. To zaszczyt być w domach Polaków przez tyle lat. Jest coś sentymentalnego w tej kończącej się mundialowej historii.

- Ja wciąż nie czuję się na tyle wypalony, na tyle bez energii, by żegnać się całkowicie. Ale z mundialami żegnam się na pewno. Cztery lata to dużo czasu i widać to zarówno na boisku, jak i przy mikrofonie. Cieszę się, że będę mógł się pożegnać takim finałem - powiedział Szpakowski w rozmowie z TVP Sport (całość TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy