Dariusz Szpakowski wraca na antenę TVP Sport

Dariusz Szpakowski wraca na antenę TVP Sport fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: TVP Sport

Od sierpnia Dariusz Szpakowski nie pojawiał się na antenie TVP Sport w żadnej roli. W środę wróci antenę w roli prowadzącego swojego autorskiego programu „4-4-2”.

Długa nieobecność legendarnego komentatora spowodowana było jego sześciotygodniowym urlopem, który postanowił wykorzystać po przejściu na emeryturę. Na początku października Szpakowski wraca do pracy. Nie skomentuje co prawda żadnego z meczów reprezentacji Polski, ale poprowadzi trzy wydania programy publicystycznego, emitowanego teraz w środowe wieczory.

Stacja już wcześniej ogłosiła nazwiska komentatorów spotkań Polski z San Marino i Albanią. Będą to Jacek Laskowski w parze z Robertem Podolińskim i Mateusz Borek w duecie z Kazimierzem Węgrzynem. 70-letni Szpakowski nie komentował też wrześniowych meczów eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. Ostatni raz przy meczu drużyny narodowej pracował więc jeszcze podczas EURO 2020.

Turniej nie okazał się najlepszym w jego wykonaniu i w już w czasie trwania czempionatu dziennikarz związany z TVP od 38 lat stracił możliwość skomentowania finału.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio można było go usłyszeć podczas zawodów wioślarskich i kajakowych, ale brak pracy przy piłce nożnej wzbudzał dyskusje fanów komentatora.

Gośćmi pierwszego po powrocie na antenę programu „4-4-2” będą Piotr Żelazny, Jerzy Engel i najprawdopodobniej Michał Pol. Poza meczami Polski w eliminacjach, eksperci pochylą się też nad wielkimi europejskimi markami, które jak stwierdził sam autor magazynu - straciły patent na wygrywanie. Nie zabraknie też tematu borykającej się z takim samym problemem w lidze Legii Warszawa.

W środę Dariusz Szpakowski udzielił również wywiadu portalowi TVP Sport, w którym poza zdradzeniem szczegółów dotyczących swojej obecności na antenie, podzielił się też wątpliwościami na temat pomysłu taktycznego Paulo Sousy. Komentator jest pełen obaw przed meczem z Albanią, a pomysł rezygnacji ze skrzydłowych na rzecz systemu z trójką obrońców i wahadłowymi określił jako wymuszony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy