Real Madryt powinien się martwić? Sześciu konkurentów chce przechwycić transfer Alaby

Real Madryt powinien się martwić? Sześciu konkurentów chce przechwycić transfer Alaby fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

David Alaba znajduje się w dalszym ciągu w kręgu zainteresowań siedmiu czołowych europejskich zespołów. Spośród nich największe szanse na jego zakontraktowanie mają obecnie Real Madryt i Manchester City - poinformował „AS”.

Reprezentant Austrii ma już właściwie tylko iluzoryczne szanse na to, aby zawrzeć nowe porozumienie z Bayernem Monachium i tym samym związać swoją przyszłość na dłużej z aktualnym mistrzem Niemiec.

Z zaistniałej sytuacji związanej z dostępnością cenionego oraz wartościowego defensora na rynku stara się skorzystać pokaźna liczba czołowych europejskich drużyn.

Spośród nich za faworytów do nawiązania współpracy z 28-letnim zawodnikiem uchodził do tej pory Real Madryt, który miał rzekomo zawrzeć wstępne porozumienie z Davidem Alabą, które miałoby gwarantować mu 11 milionów euro netto rocznie na mocy umowy obowiązującej do zakończenia sezonu 2024/2025.

Dziennikarze „AS-a” uważają, że „Królewscy” nie mogą jednak czuć się pewni swego, ponieważ w grze o sprowadzenie wszechstronnego defensora liczy się jeszcze sześć innych zespołów - Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Paris Saint-Germain i FC Barcelona.

Z wymienionego grona największą konkurencję dla urzędującego mistrza Hiszpanii stanowią „The Citizens”, którzy zdaniem wspomnianego źródła są gotowi podpisać z Austriakiem umowę zapewniającą mu aż 14 milionów euro netto rocznie i to bez wliczonych bonusów oraz prowizji za złożenie podpisu pod przygotowanym kontraktem.

Pozostałe angielskie kluby także nie składają broni w walce o względy 28-latka. Szczególnie ma to dotyczyć Liverpoolu, gdzie bardzo mocno na władze zespołu naciska Jürgen Klopp, który oczekuje sprowadzenia nowego obrońcy przed rozpoczęciem nowych rozgrywek.

Dodatkowy atut zyskała z kolei Chelsea w osobie Thomasa Tuchela, który chciał nawiązać współpracę z wszechstronnym defensorem, kiedy zasiadał jeszcze na ławce trenerskiej Paris Saint-Germain.

Ponadto do wyścigu o Alabę miała wrócić też FC Barcelona, ponieważ jej kandydaci na prezydenta nawiązali kontakt z Pinim Zahavim i analizują swoje ewentualne przyszłe możliwości na złożenie oferty Austriakowi.

Doświadczony obrońca wystąpił w 24 meczach w tym sezonie i zdobył w nich dwie bramki oraz zaliczył jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy