David Alaba z komunikatem do kibiców po pierwszej porażce Realu Madryt w sezonie fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Źródło: David Alaba [Instagram]

Real Madryt przegrał w derbach z Atlético Madryt 1:3. David Alaba postanowił wystosować komunikat skierowany do fanów „Los Blancos”.

Wicemistrz Hiszpanii stracił pierwszego gola już w czwartej minucie. Álvaro Moraty nie upilnował David Alaba. Austriak źle zachował się również przy drugim trafieniu środkowego napastnika, który karierę zaczynał w Realu Madryt.

***

Latem mógł kosztować tylko 20 milionów euro, a w niedzielę był postrachem Realu Madryt

***

Carlo Ancelotti na konferencji pomeczowej nie chciał nikogo ganić indywidualnie i ograniczył się do ogólnej krytyki całego zespołu. Włoski trener podkreślił, że zawodnicy źle zagrali we własnym polu karnym.

Po przegranej „Królewscy” spadli z pozycji lidera na trzecie miejsce.

Alaba wcielił się w rolę lidera i opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie.

„Madridistas - wszyscy oczekujemy więcej! To nie był nasz mecz, to nie był mój mecz! Zawiedliśmy was wczoraj, ale będziemy walczyć i wrócimy do tego, czym jest Real Madryt!” – zakomunikował austriacki defensor.

Szansa powrotu na zwycięską ścieżkę pojawi się już w środę. Tego dnia dojdzie do starcia z UD Las Palmas.