David Brooks dostał diagnozę o nowotworze

David Brooks dostał diagnozę o nowotworze fot. Jeremy Landey / Focus Images / MB Media / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: David Brooks [Twitter]

David Brooks, ledwie 24-letni Walijczyk związany z Bournemouth, poinformował, że zdiagnozowano u niego raka.

Uczestnik EURO 2020 nie pojawił się na ostatnim zgrupowaniu „Smoków”. Teraz wydał oświadczenie, informując o ostatnich trudnych wydarzeniach w jego życiu.

Nominalny prawoskrzydłowy zmaga się z chłoniakiem Hodgkina, a choroba jest w drugim stadium rozwoju.

„Mimo że dla mnie i mojej rodziny diagnoza to wielkie zaskoczenie, rokowania są pozytywne. Jestem przekonany, że w pełni wyzdrowieję i wrócę do gry tak szybko, jak to będzie tylko możliwe” – wyznał, dodając, że na trop raka wpadli członkowie sztabu medycznego walijskiej kadry.

Teraz dla zawodnika najważniejszy jest spokój. Apeluję on zatem do mediów i opinii publicznej o podarowanie mu chwili wytchnienia, aby mógł nabrać siły do walki z chorobą.

„Podzielę się najnowszymi informacjami na temat postępów w leczeniu, kiedy będę w stanie to zrobić. Tymczasem dziękuję wszystkim za wsparcie - to znaczy teraz tak wiele i pozostanie ze mną w nachodzących miesiącach.

Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć was wszystkich ponownie i uprawiać sport, który kocham” – napisał.

David Brooks do Bournemouth trafił latem 2018 roku za ponad 10 milionów euro. Jego dorobek w tym zespole to 91 spotkań, 18 goli oraz 12 asyst. W trwających rozgrywkach pojawiał się na boiskach dziewięć razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy