Dawid Kurminowski, król strzelców słowackiej ekstraklasy, wybrał sobie nowy klub

Dawid Kurminowski, król strzelców słowackiej ekstraklasy, wybrał sobie nowy klub fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfermarkedet

Dawid Kurminowski zostanie w nadchodzących dniach przedstawiony jako nowy zawodnik Aarhus GF - poinformował serwis Transfermarkedet.dk.

Środkowy napastnik cieszył się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem ze strony wielu zagranicznych klubów.

Ponadto o względy 22-latka zabiegali nawet przedstawiciele Pogoni Szczecin, ale nie mieli oni zbyt wielkich szans na to, aby przekonać ofensywnego zawodnika do powrotu do Polski, ponieważ dla niego nasze rodzime rozgrywki były kierunkiem „mało rozwojowym”.

Z tego też względu przedstawiciel piłkarza zapewnił w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z Meczyki.pl, że wspólnie z Dawidem Kurminowskim zdecydowali się na kontynuowanie opcji zagranicznej.

Król strzelców słowackiej ekstraklasy miał dokonać wyboru nowego klubu spośród ofert nadesłanych ze strony belgijskich, norweskich oraz duńskich zespołów i postanowił zaakceptować ostatni ze wskazanych kierunków.

Na taki rozwój wypadków wskazuje serwis Transfermarkedet.dk, gdzie możemy przeczytać, że MŠK Žilina osiągnęła pełne porozumienie w sprawie ustalenia warunków transferu z Aarhus GF za około milion euro.

Środkowy napastnik ma wkrótce pojawić się w siedzibie „Białych” w celu dopięcia ostatnich formalności związanych z indywidualnym kontraktem oraz przejściem obligatoryjnych testów medycznych.

Były gracz Lecha Poznań trafił do słowackiego klubu w lutym 2019 roku. Początkowo na zasadzie wypożyczenia z „Kolejorza” do drużyny rezerw, w której prezentował się na tyle dobrze, że po po roku został definitywnie wykupiony i włączony do pierwszego zespołu.

Kurminowski kończy swoją przygodę z MŠK Žilina na 51 rozegranych meczach, w których zdobył 27 bramek, z czego 23 strzelił w minionym sezonie i 19 z nich w meczach o punkty, dzięki czemu sięgnął po koronę króla strzelców tamtejszych rozgrywek.

Aarhus GF, w którym występował ostatnio Kamil Grabara, zakończyło krajowe zmagania na czwartym miejscu i wygrało walkę w play-offach o udział w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, gdzie w II rundzie kwalifikacyjnej zmierzy się ze zwycięzcą pary Bala Town (WAL) - Larne (NIR).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy