Dayot Upamecano skomentował swój transfer do Bayernu Monachium

Dayot Upamecano skomentował swój transfer do Bayernu Monachium fot. RB Lipsk
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Bayern Monachium

Dayot Upamecano we wtorek podczas swojej pierwszej konferencji prasowej w Bayernie Monachium odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Transfer Dayota Upamecano do Bayernu Monachium był już przesądzony w lutym. Wtedy to nowy klub Francuza i były, RB Lipsk, wspólnie poinformowały, że od następnego sezonu zmieni barwy, a kwota transakcji wyniesie 42 miliony euro. We wtorek natomiast odbyła się pierwsza konferencja prasowa z jego udziałem, na której swoje pytania mogli zadawać dziennikarze.

Pierwsze dotyczyło tego, jak się czuje w nowym miejscu.

− To duży krok dla mnie i mojej kariery. Bayern to wielki klub z wielkimi zawodnikami. Chcę powalczyć z nim o jak najwyższe cele. Cieszę się, że tu jestem − stwierdził.

Upamecano zapytano również o współpracę z Julianem Nagelsmannem.

− Znam Juliana już od jakiegoś czasu. Jest bardzo dobrym trenerem. Pomaga zarówno młodym, jak i doświadczonym graczom. Uwielbia analitykę wideo. Już teraz jest świetnym szkoleniowcem i cieszę się, że znów z nim będę pracować − zaznaczył.

Następnie padło pytanie o jego rolę, jaką pełni na boisku.

− Oczywiście, jako środkowy obrońca, musisz dużo rozmawiać ze swoimi kolegami z drużyny. Jeśli jest gracz, który popełnia błąd, muszę mu to powiedzieć. Wiem, że jestem jeszcze młody. Ale jeśli widzę, że mogę pomóc partnerowi z boiska, to robię to. Rzecz jasna jest duża konkurencja tutaj, ale tak wygląda to w każdym dużym klubie. Chcę jednak walczyć i dam z siebie wszystko, aby regularnie grać w zespole − powiedział.

22-latek powiedział też, jak wyglądają treningi w nowym klubie.

− Jest tutaj ogromna intensywność, a ja uwielbiam to. Nie wiem, w jakim systemie zagramy. To zależy od trenera. Jednak bez względu na to, będę walczyć i starać się wnieść dużo jakości piłkarskiej oraz mentalnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy