Definitywny transfer Krychowiaka? Wszystko zależy od Polaka

Definitywny transfer Krychowiaka? Wszystko zależy od Polaka
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Izwiestija

Latem Grzegorz Krychowiak przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z Paris Saint-Germain do Lokomotiwu Moskwa. Rosyjskie media piszą o możliwości pozostania Polaka w klubie na dłużej.

Przenosiny 28-latka do Moskwy wyszły mu na dobre. Krychowiak szybko stał się ważną postacią drużyny Lokomotiwu i już dwukrotnie zgarniał nagrodę dla piłkarza miesiąca rosyjskiego klubu. W lidze rozegrał jak na razie 15 meczów, notując trafienie i cztery asysty. Do tego dorzucił sześć występów w Lidze Mistrzów.

Jak podaje „Izwiestija”, Lokomotiw ma opcję wykupienia 28-letniego pomocnika po zakończeniu sezonu za 11 milionów euro. Powyższe źródło pisze o dwóch klauzulach. Zgodnie z jedną Rosjanie muszą wykupić Polaka, jeśli ten rozegra w ich barwach ponad 10 spotkań, który to warunek został już spełniony. Inny zapis mówi jednak, że ostateczna decyzja będzie należała do samego Krychowiaka i jeśli z jakiegoś powodu nie będzie on chciał zostać w Moskwie, do transferu nie dojdzie.

Lokomotiw na razie nie komentuje sprawy. Można jednak przypuszczać, że jeśli 59-krotny reprezentant Polski utrzyma formę, klub z Rosji będzie chciał go zatrzymać. Dodajmy, że w tym momencie z dorobkiem 28 punktów zajmuje on piąte miejsce w ligowej tabeli.

Kontrakt Krychowiaka z samym PSG jest ważny do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy