Dejan Stanković rozpoczyna karierę trenerską!

Dejan Stanković rozpoczyna karierę trenerską! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Novosti.rs

Dejan Stanković porozumiał się z przedstawicielami Crvenej zvezdy i powinien wkrótce zostać przedstawiony jako nowy szkoleniowiec serbskiego zespołu - informuje portal Novosti.rs.

Jeden z najdroższych piłkarzy w historii „Czerwono-Białych” oraz były zawodnik takich ekip jak Lazio i Inter Mediolan nie zastanawiał się zbyt długo nad otrzymaną propozycją i w ekspresowym tempie osiągnął porozumienie z władzami klubu, które zdecydowały się powierzyć mi misję poprowadzenia drużyny po rezygnacji Vladana Milojevicia.

Dotychczasowy szkoleniowiec Crvenej zvezdy zdecydował się dość niespodziewanie rozstać z posadą ze względu na zmęczenie i wyczerpanie ciężką pracą. Stanowisko piastował od czerwca 2017 roku.

Od tego czasu 49-latek poprowadził klub z Belgradu do zdobycia dwukrotnego mistrzostwa kraju oraz udziału w dwóch fazach grupowych Ligi Mistrzów i jednej w Lidze Europy.

Właściciele „Czerwono-Białych” starali się nakłonić Milojevicia do pozostania w drużynie i zaoferowali mu nawet przedłużenie umowy do końca czerwca 2022 roku na dużo lepszych warunkach finansowych, ale ten nie dał się nakłonić do zmiany wcześniej podjętej decyzji.

Crvena zvezda brała taki scenariusz już od pewnego czasu pod uwagę i dlatego prowadziła rozmowy z Dejanem Stankoviciem. Dziennikarze Novosti.rs. uważają, że wychowanek belgradzkiego zespołu zaakceptował proponowane mu warunki i obecnie kończy kompletowanie swojego sztabu przed oficjalnym przedstawieniem go jako nowego opiekuna aktualnego mistrza kraju, który pewnym krokiem zmierza ku zdobyciu trzeciego tytułu z rzędu, bo po rozegraniu 20. kolejek ma aż jedenaście punktów przewagi nad drugim Partizanem.

Były gracz Lazio i Interu Mediolan nie może się pochwalić zbyt bogatym doświadczeniem, ponieważ pełnił jedynie funkcję asystenta Andrei Stramaccioniego w Udinese w sezonie 2014/2015.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy