Derby County idzie jak burza. Zespół Wayne'a Rooneya nie jest już „czerwoną latarnią” Championship

Derby County idzie jak burza. Zespół Wayne'a Rooneya nie jest już „czerwoną latarnią” Championship fot. Russell Hart/Focus Images/MB Media/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Derby County pokonało Sheffield United (2:0) w 27. kolejce Championship i dzięki temu przynajmniej na chwilę może pochwalić się opuszczeniem ostatniej lokaty w tabeli.

Olbrzymie kłopoty natury finansowej oraz organizacyjnej doprowadziły do ukarania zespołu „Baranów” odjęciem łącznie aż 21 punktów z dorobku wywalczonego w trwających rozgrywkach na zapleczu Premier League.

W tej sytuacji należały przypuszczać, że ekipa z Pride Park Stadium pożegna się jako pierwsza z grą na poziomie Championship i, jeżeli pozwolą jej na to warunki, w kolejnych zmaganiach przystąpi do rywalizacji w League One.

Menedżer Wayne Rooney miał prawo porzucić drużynę skazaną na porażkę. Mimo tego, postanowił w niej zostać nie tylko po to, aby dograć sezon, ale podjął realną walkę o utrzymanie.

Ambitne założenie legendy Manchesteru United jest stopniowo realizowane przez piłkarzy Derby County, które po sobotniej wygranej nad Sheffield United może pochwalić się już 14 punktami.

Taki wynik oznacza, że „Barany” przeskoczyły w tabeli Barnsley (identyczna liczba punktów, ale gorszy bilans bramkowy) i mają już tylko osiem „oczek” straty do ostatniej bezpiecznej lokaty zajmowanej przez Reading (jedno spotkanie mniej).

Bardzo dobra postawa ekipy z Pride Park Stadium, w przypadku braku odjęcia wspomnianych punktów, pozwalałaby jej liczyć się nawet w grze o baraże o awans do Premier League. Na dziś Derby County traciłoby sześć „oczek” do szóstego Middlesbrough.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze. Będzie z czego wybierać Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze. Będzie z czego wybierać Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy