Derby County idzie jak burza. Zespół Wayne'a Rooneya nie jest już „czerwoną latarnią” Championship

2022-01-15 21:24:30; Aktualizacja: 2 lata temu
Derby County idzie jak burza. Zespół Wayne'a Rooneya nie jest już „czerwoną latarnią” Championship Fot. Russell Hart/Focus Images/MB Media/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Derby County pokonało Sheffield United (2:0) w 27. kolejce Championship i dzięki temu przynajmniej na chwilę może pochwalić się opuszczeniem ostatniej lokaty w tabeli.

Olbrzymie kłopoty natury finansowej oraz organizacyjnej doprowadziły do ukarania zespołu „Baranów” odjęciem łącznie aż 21 punktów z dorobku wywalczonego w trwających rozgrywkach na zapleczu Premier League.

W tej sytuacji należały przypuszczać, że ekipa z Pride Park Stadium pożegna się jako pierwsza z grą na poziomie Championship i, jeżeli pozwolą jej na to warunki, w kolejnych zmaganiach przystąpi do rywalizacji w League One.

Menedżer Wayne Rooney miał prawo porzucić drużynę skazaną na porażkę. Mimo tego, postanowił w niej zostać nie tylko po to, aby dograć sezon, ale podjął realną walkę o utrzymanie.

Ambitne założenie legendy Manchesteru United jest stopniowo realizowane przez piłkarzy Derby County, które po sobotniej wygranej nad Sheffield United może pochwalić się już 14 punktami.

Taki wynik oznacza, że „Barany” przeskoczyły w tabeli Barnsley (identyczna liczba punktów, ale gorszy bilans bramkowy) i mają już tylko osiem „oczek” straty do ostatniej bezpiecznej lokaty zajmowanej przez Reading (jedno spotkanie mniej).

Bardzo dobra postawa ekipy z Pride Park Stadium, w przypadku braku odjęcia wspomnianych punktów, pozwalałaby jej liczyć się nawet w grze o baraże o awans do Premier League. Na dziś Derby County traciłoby sześć „oczek” do szóstego Middlesbrough.