2024-08-10 18:16:56; Aktualizacja: 1 godzina temu
Derby Manchesteru na korzyść City. To ich pierwsze trofeum w sezonie! [WIDEO] Fot. TV
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Transfery.info

Manchester City pokonał Manchester United w meczu o Tarczę Wspólnoty. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne (7:6).

W meczu o Tarczę Wspólnoty, czyli trofeum przyznawanemu zwycięzcy rywalizacji pomiędzy mistrzem Anglii a zdobywcą Pucharu Anglii, lepszy okazał się być Manchester City. Podopieczni Pepa Guardioli, którzy sezon zakończyli z czwartym mistrzostwem kraju z rzędu, najpierw doprowadzili do remisu w końcówce spotkania, a następnie rozstrzygnęli rzuty karne na swoją korzyść.

Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele emocji. Łącznie na bramki bronione przez Edersona i André Onanę padło siedem strzałów. Na gola otwierającego wynik spotkania poczekać musieliśmy do 82. minuty, kiedy to Alejandro Garnacho otrzymał podanie od Bruno Fernandesa i pociągnął akcję z prawej strony boiska w kierunku pola karnego przeciwnika, kończąc wszystko precyzyjnym strzałem w dolny róg.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry do wyrównania doprowadził Bernardo Silva, finalizując głową dośrodkowanie 21-letniego Oscara Bobba.

W spotkaniu tym nie ujrzeliśmy dogrywki. Serię jedenastek od trafienia rozpoczął Bruno Fernandes, po którym spudłował jego rodak i strzelec gola wyrównującego - Bernardo Silva.

Później swoje strzały na bramki zamieniali naprzemiennie Diogo Dalot, Erling Braut Haaland, Alejandro Garnacho i Savinho. Decydującego karnego spudłował Jadon Sancho, przez co na wyłonienie zwycięzcy przyszło nam jeszcze poczekać.

Od tamtej pory oprócz byłego gracza Borussii Dortmund pomylił się jeszcze Jonny Evans, a City wykorzystało wszystkie okazje, tym samym podnosząc Tarczę Wspólnoty po końcowym gwizdku.