Diego Costa prowadzi rozmowy z nowym klubem

Diego Costa prowadzi rozmowy z nowym klubem fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Diego Costa znalazł się na celowniku São Paulo - uważa Lyall Thomas ze Sky Sports.

Doświadczony napastnik rozgląda się za podjęciem nowego wyzwania w karierze od momentu przedwczesnego rozwiązania współpracy z Atlético Madryt ze względów osobistych.

Nie tak dawno wydawało się, że były reprezentant Hiszpanii nie pozostanie zbyt długo na bezrobociu i zwiąże swoją przyszłość z Palmeiras.

Szkoleniowiec brazylijskiego klubu zaprzeczył jednak prowadzeniu jakichkolwiek rozmów z 32-letnim zawodnikiem i ten stan rzeczy starało się wykorzystać po raz kolejny saudyjskie Al-Nassr, które zaoferowało mu możliwość zawarcia kontraktu do 30 czerwca 2022 roku z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą 5,2 miliona funtów (6 milionów euro).

Diego Costa nie zaakceptował otrzymanej propozycji, ale wyraził gotowość do zmiany swojego stanowiska w przypadku otrzymania lepszej oferty finansowej, która pozwoliłaby mu zainkasować 6,9 miliona funtów (8 milionów euro).

Od tego momentu ekipa z Arabii Saudyjskiej nie nawiązała następnego kontaktu z doświadczonym napastnikiem, co może wykorzystać inny zespół rywalizujący na brazylijskich boiskach w postaci São Paulo FC.

Lyall Thomas ze Sky Sports przekonuje, że przedstawiciele „Tricolor Paulista” skontaktowali się w ostatnim tygodniu z 32-latkiem w celu wybadania jego zainteresowania możliwością gry w zespole przejętym nie tak dawno przez Hernána Crespo.

Były gracz Bragi, Celty Vigo, Realu Valladolid, Rayo Vallecano czy Chelsea nie jest negatywnie nastawiony do podpisania umowy z São Paulo, ponieważ chciałby zakończyć karierę w Brazylii, gdzie przede wszystkim oczekuje zawarcia dwuletniego porozumienia z nowym klubem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy