Disney kupił prawa do LaLigi w Stanach Zjednoczonych za rekordową kwotę [OFICJALNIE]

Disney kupił prawa do LaLigi w Stanach Zjednoczonych za rekordową kwotę [OFICJALNIE] fot. EFECREATA / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: LaLiga | Disney

Disney, czyli właściciel ESPN, ogłosił pozyskanie praw do pokazywania ligi hiszpańskiej w Stanch Zjednoczonych do końca sezonu 2028/2029.

W ostatnim czasie LaLiga w Stanach Zjednoczonych była pokazywana przez beIN Sports. Teraz przejęcie praw na wyłączność ogłosił Disney.

Mecze będą pokazywane na kanałach należącego do giganta ESPN do końca sezonu 2028/2029. Cała umowa opiewa na 1,2 miliarda euro, co jest najwyższą zagraniczną umową w historii ligi hiszpańskiej. Spotkania będą komentowane zarówno w języku angielski, jak i hiszpańskim.

Dyrektor generalny jest dumny z osiągniecia tak długiego porozumienia.

- Podpisaliśmy historyczną umowę dotyczącą praw z najwyższą ligą hiszpańskiej piłki klubowej. To jedna z najlepszych i najpopularniejszych lig piłkarskich na świecie. Są w niej tym najlepsze kluby na świecie i jedni z najlepszych zawodników na świecie. Ośmioletnia umowa obejmująca prawa do komentarza w języku angielskim oraz hiszpańskim przyniesie 380 meczów ekstraklasy i wiele meczów Segunda Divison, które rozpoczną się w sierpniu. Umowa wzmacnia pozycję ESPN plus jako głównego miejsca docelowego dla kibica piłki nożnej w USA - powiedział Bob Chapek.

Obecnie ESPN pokazuje między innymi Copa Del Rey, niemiecką Bundesligę, MLS, Puchar Anglii, Carabao Cup, Eredivisie czy Ligę Narodów.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy