Dlatego Wisła Kraków zagra z Napoli

Dlatego Wisła Kraków zagra z Napoli fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Calcio Napoli 24 Live

Dyrektor sportowy Wisły Kraków Tomasz Pasieczny udzielił wywiadu Calcio Napoli 24 Live, w którym poruszył kilka interesujących kwestii.

Wisła Kraków dobrze rozpoczęła obecny sezon i po dwóch kolejkach Ekstraklasy przewodzi ligowej tabeli. W kolejnej serii gier podopieczni Adriána Guľi zmierzą się u siebie z Rakowem Częstochowa.

Zanim jednak do tego dojdzie, pod Wawel zawita Napoli. Mecz z włoskim gigantem uświetni jubileusz 115-lecia istnienia klubu.

W związku z tym wydarzeniem wywiadu dla włoskich mediów udzielił dyrektor sportowy „Białej Gwiazdy” Tomasz Pasieczny.

- Dla nas ten mecz to świetna okazja, aby móc grać przeciwko klasowej drużynie, którą niewątpliwie jest Napoli. Rozpoczęliśmy budowanie nowego projektu sportowego i takie mecz pomoże zobaczyć nam, w którym miejscu obecnie się znajdujemy. Wspólnie będzie świętować 115-lecie Wisły Kraków w towarzystwie wspaniałych kibiców - przyznał.

Wyjaśnił też, dlaczego 13-krotny mistrz Polski zmierzy się właśnie z Napoli.

- Szukaliśmy czołowego europejskiego klubu, który w mniejszym lub większym stopniu jest związany z Polską. Ponadto Włosi zdobyli mistrzostwo Europy, a reprezentant naszego kraju gra właśnie w Napoli. Z tych małych powodów zrodził się ten pomysł - dodaje.

Pasieczny wypowiedział się też na temat zawodników Wisły Kraków, którzy jego zdaniem mogliby w przyszłości trafić do Napoli.

- Nasz zawodnik z rocznika 2000 Patryk Plewka, nie zagra z powodu kontuzji. Wrócił do treningów, ale wątpliwe jest, aby wystąpił. Ponadto mamy też kilku młodych piłkarzy i mamy nadzieję, że w przyszłości będą grać na wysokim poziomie, a teraz pokażą się z dobrej strony - zakończył.

Potyczka pomiędzy Wisłą Kraków a Napoli została zaplanowana na środę. Początek punktualnie o 18:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy