„Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea

„Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea fot. Bundesliga.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Nicolò Schira nie ma wątpliwości, że Chelsea wkrótce zamknie transfer Timo Wernera. „The Blues” ustalili bowiem już wszelkie szczegóły operacji, a obecnie wykonywana jest papierkowa robota.

Po czterech latach gry dla RB Lipsk 24-latek uznał, że to odpowiednia chwila na zmianę klubu. Logicznym jest, że chciał on wykonać krok naprzód, dołączając do drużyny, która umożliwi mu dalszy rozwój, ale i spełni wymagania finansowe.

Tym ostatnim zarówno pod kątem indywidualnym, jak i transferowym, nie sprostał Liverpool. W efekcie, pomimo szeregu rozmów z Jürgenem Kloppem, menedżerem „The Reds”, Werner najprawdopodobniej będzie kontynuował karierę w Chelsea.

Żadnych wątpliwości, że tak w istocie będzie, nie ma Schira. Włoch przekonuje bowiem, że wszystko w kwestii transferu zostało już uzgodnione, a do wykonania została jedynie papierkowa robota.

Podstawowy napastnik reprezentacji Niemiec z „The Blues” ma podpisać umowę do 30 czerwca 2025 roku z wynagrodzeniem na poziomie 10 milionów euro plus bonusy za każde 12 miesięcy gry na Stamford Bridge. Transfer zamknie się w kwocie 60 milionów euro, przy czym 15% tej kwoty (dziewięć milionów euro) trafi na konto poprzedniego klubu zawodnika, a więc Stuttgartu.

Wychowanek „Szwabów” od kilku sezonów jest gwarancją goli. Jego łączny dorobek w ekipie z Lipska to 154 mecze, 92 trafienia i 39 asyst. W aktualnej kampanii Niemiec walczy z Robertem Lewandowskim o koronę króla strzelców, do którego w klasyfikacji traci cztery bramki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy