2024-09-19 23:40:38; Aktualizacja: 6 dni temu
Doniósł na rywala i... dostał żółtą kartkę. Niecodzienna sytuacja z udziałem bohatera Atlético Madryt Fot. IvaanBlanco26 [Twitter]
Paweł Hanejko Źródło: Atletico Madryt

Atlético Madryt ma na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze Diego Simeone mierzyli się u siebie z RB Lipsk i wygrali to spotkanie 2-1. Bohaterem był niewątpliwie autor zwycięskiej bramki, José María Giménez. Po końcowym gwizdku Urugwajczyk podzielił się niecodziennym zdarzeniem.

Atlético Madryt na początku przegrywało z RB Lipsk 0-1. Już w czwartej minucie do siatki trafił bowiem Benjamin Šeško. To jednak dało gospodarzom potrzebny impuls, bo ci jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać za sprawą Antoine'a Griezmanna.

Francuz później został wybrany najlepszym piłkarzem meczu, ale wydaje się, że to nie on, a José María Giménez długo zapadnie w pamięć fanów. To właśnie trafienie Urugwajczyka okazało się kluczowe w kontekście zwycięstwa. Stoper trafił do siatki w 90. minucie, dając swoim kolegom upragnione trzy punkty na starcie Ligi Mistrzów.

Ten mecz byłby dla niego praktycznie idealny, gdyby nie żółta kartka, którą otrzymał w 60. minucie. Okoliczności są jednak niecodzienne, a sam zainteresowany podzielił się nimi zaraz po końcowym gwizdku.

- Poskarżyłem się arbitrowi, że jeden z piłkarzy Lipska nie ma na sobie ochraniaczy. On, zamiast coś z tym zrobić, podszedł do mnie i dał mi żółtą kartkę. To było zupełnie niepotrzebne. Ci sędziowie zazwyczaj są nerwowi i brakuje im doświadczenia - skwitował.

Atlético Madryt w drugiej kolejce Ligi Mistrzów zagra z Benficą. Starcie tych ekip zaplanowano na 2 października.