Duży transfer Jagiellonii na ostatniej prostej

2019-01-14 20:45:05; Aktualizacja: 6 lat temu
Duży transfer Jagiellonii na ostatniej prostej Fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Janekx89 (Twitter)

Jagiellonia Białystok doszła do porozumienia ze Stefanem Šćepoviciem, który od roku jest zawodnikiem MOL Vidi FC.

Białostoczanie do tej pory ogłosili tylko jeden styczniowy transfer. Jest nim angaż Andreja Kadleca, który odszedł ze Spartaka Trnawa. W poniedziałek Janekx89 (Twitter), znany z wiarygodnych informacji dotyczących polskiego futbolu, przekazał, że kolejny transfer jest już na ostatniej prostej.

Jagiellonia osiągnęła konsensus w sprawie indywidualnego kontraktu ze Stefanem Šćepoviciem. Obecnie prowadzone są negocjacje z klubem Serba, węgierskim MOL Vidi. Jeśli porozumienie zostanie wypracowane, będziemy świadkami teoretycznie dużego wzmocnienia polskiej ekipy.

Środkowy napastnik jest ośmiokrotnym reprezentantem Serbii, choć po raz ostatni zagrał dla niej w kwietniu 2014 roku.

29-latek to wychowanek Partizana Belgrad. Po raz pierwszy opuścił on swój rodzimy kraj w 2010 roku, gdy zasilił barwy Sampdorii. Później grał jeszcze m.in. w Club Brugge, Sportingu Gijón, Celticu czy Getafe. Z tej ostatniej drużyny trafił właśnie do Węgier.  

Bez wątpienia najlepiej wiodło mu się w Gijón, gdzie w 57 meczach strzelił 28 goli i zanotował dziewięć asyst. W obecnym sezonie rozegrał on sześć spotkań i raz wpisał się na listę strzelców. Jego umowa wygasa w połowie 2020 roku.