Dwa polskie kluby z Ekstraklasy walczą o podpis Tomáša Pekharta

Dwa polskie kluby z Ekstraklasy walczą o podpis Tomáša Pekharta fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sebastian Staszewski [Interia.pl]

Tomáš Pekhart w sezonie 2022/2023 może występować w Ekstraklasie. Starają się o niego Legia Warszawa z Rakowem Częstochowa - podaje Sebastian Staszewski z Interia.pl.

30 czerwca wygasł kontrakt Tomáša Pekharta z Legią Warszawa i wydawało się, że 33-letni napastnik opuści Ekstraklasę. - Czy Tomáš z nami zostaje? Nie. Dostał propozycję i rozmawiałem z nim kilka razy. Mówiłem mu, jak wszystko wygląda i przyjął to ze zrozumieniem - mówił na początku czerwca dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Pekhart może dalej grać w Ekstraklasie, a nawet w samej Legii. Jak podaje Sebastian Staszewski, warszawski klub stara się o jego podpis, podobnie jak Raków Częstochowa.

„Pekhart wciąż rozmawia z Legią Warszawa i Rakowem Częstochowa. W przypadku Legii rozbija się o pensję, w przypadku Rakowa - o długość kontraktu” - napisał dziennikarz Interia.pl na Twitterze. Dodał on, że piłkarz ma też oferty między innymi z Cypru, Grecji i Turcji.

Pekhart występował w Legii przez dwa lata. W sezonie 2020/2021 zdobył 22 bramki w 25 meczach, zostając królem strzelców Ekstraklasy. W kolejnym zanotował dziewięć trafień.

Nowy sezon lepiej rozpoczął Raków, który w dwóch meczach odniósł dwa zwycięstwa i ma na koncie sześć punktów. Legia zdobyła ich cztery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy