Dwa priorytety Wengera. Nowa praca możliwa nawet w tym tygodniu!

Dwa priorytety Wengera. Nowa praca możliwa nawet w tym tygodniu!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Le Parisien

Arsène Wenger przebiera w ofertach, ale ma na oku dwa konkretne cele.

68-latek cieszy się obecnie czasem wolnym, lecz nie wiadomo jak długo to jeszcze potrwa. W jednym z ostatnich wywiadów Francuz zapowiedział, że od początku nowego roku zamierza być już związany z nowym klubem, co nie wyklucza, iż pracy podejmie się nieco wcześniej. A ofert z pewnością nie brakuje, ponieważ nawet mimo kiepskiej końcówki przygody w Arsenalu, która doprowadziła do zwolnienia menedżera, ten nadal może liczyć na bardzo dobre opinie.

„Le Parisien” informuje, że Wenger przebiera w ofertach, a niektóre z nich są naprawdę ciekawe. Możliwość objęcia posady selekcjonera za dobre pieniądze zaoferowały mu między innymi federacje Stanów Zjednoczonych oraz Chin. W funkcji dyrektorskiej widzą go również FIFA i UEFA, lecz do tych ofert szkoleniowiec podchodzi znacznie bardziej sceptycznie. Wenger mierzy wysoko i wyznaczył sobie dwa ambitne priorytety.

Po pierwszych miesiącach ligowych zmagań trwają już pierwsze spekulacje na temat zwolnień w największych klubach, które nie spełniają oczekiwań. Tak jest właśnie w przypadku dwóch głównych celów Wengera - Bayernu Monachium oraz Realu Madryt. W przypadku tego drugiego „Królewscy” na razie wstrzymują się od pochopnych działań i nie zgłosili się jeszcze do Wengera, który zwyczajnie czeka na ewentualną propozycję. Bardziej dynamicznie jest jednak na Allianz Arena.

Mistrzowie Niemiec tracą po siedmiu meczach cztery punkty do pierwszej Borussii Dortmund i istnieje obawa, że przy obecnej formie obu zespołów strata może się tylko powiększać. Przyszłość Niko Kovača zawisła na włosku, tym bardziej, że działacze „die Roten” zwołali niespodziewaną konferencję prasową.

Jeśli dyrektorzy ogłoszą na niej pożegnanie z Chorwatem, drzwi dla Wengera zostaną otwarte. Trener czeka na sygnał z Bawarii, ale pewne jest to, że wciąż odczuwa głód pracy, o czym zresztą wielokrotnie zapewniał, dlatego nie byłoby większego problemu z tym, by już teraz rozpoczął pracę.

Jeśli jednak to się nie powiedzie, Francuz nadal może zostać zatrudniony w PSG. Paryżanie mogą mu zaproponować posadę dyrektora generalnego lub też sportowego, o ile zwolniony zostanie będący pod ostrzałem krytyki Antero Henrique. Wenger rozmawiał nawet z Thomasem Tuchelem i panowie mieli się bardzo dobrze dogadywać w kwestiach futbolu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy