Dwóch zawodników wraca do FC Barcelony

2024-05-06 09:50:26; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Dwóch zawodników wraca do FC Barcelony
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Mundo Deportivo

W kadrze FC Barcelony na letnie tournée znajdą się wypożyczeni ostatnio Julián Araujo oraz Álex Valle - informuje „Mundo Deportivo”. Ich poczynaniom przyjrzy się Xavi. Jeśli pokażą się z dobrej strony, mają szanse na angaż w pierwszym zespole.

Rozczarowujący sezon dla FC Barcelony powoli dobiega końca. Choć drużyna z Katalonii w końcu wyszła z grupy w Lidze Mistrzów, to jednak poczynania w ramach krajowych rozgrywek pozostawiają wiele do życzenia. Również i rywalizacja w Europie wzbudza niedosyt, a w Katalonii panuje przekonanie, że PSG było do przejścia.

Fakty są natomiast takie, że w tym sezonie Robert Lewandowski i spółka nie zdobyli żadnego trofeum, co stanowi spory zawód. W następnych rozgrywkach taka sytuacja nie może mieć miejsce i doskonale zdaje sobie z tego sprawę Xavi.

Hiszpański szkoleniowiec pomimo wcześniejszych zapowiedzi zostaje w Barcelonie na następny sezon i domaga się solidnych wzmocnień. Tyczy się to przede wszystkim pozycji defensywnego pomocnika.

Również i boki obrony nie są tak konkurencyjne, jakby wymagał tego trener. Z tego powodu z wypożyczeń wracają dwaj piłkarze: Julián Araujo oraz Álex Valle. Zarówno Meksykanin, jak i Hiszpan udadzą się na przedsezonowe tournée i w tym czasie Xavi będzie obserwował ich postępy. Jeśli spiszą się dobrze, mogą liczyć na szanse w pierwszej drużynie.

Wcześniej dodatkowo informowano, że Eric García również zawita do „Blaugrany”. Stoper związany w przeszłości z Manchesterem City ma za sobą dobry okres, a Xavi bardzo go ceni.

Araujo (prawy defensor) w obecnym sezonie rozegrał dla Las Palmas łącznie 26 spotkań, a w nich strzelił dwie bramki. Jeśli chodzi natomiast o Valle (lewy obrońca), ten może pochwalić się 25 występami w drugoligowym Levante.