Dwugłos w strukturach kibicowski Interu. Drugi list skierowany do Lukaku!

Dwugłos w strukturach kibicowski Interu. Drugi list skierowany do Lukaku!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Footbal Italia | Ranocchiate

Sympatycy Interu Mediolan nie są jednomyślni w ocenie skandalicznego zachowania sympatyków Cagliari Calcio, którzy w trakcie spotkania z ich zespołem dopuścili się ataku na Romelu Lukaku na tle rasistowskim.

Reprezentant Belgii spotkał się z bardzo niemiłym incydentem z udziałem fanów Cagliari w trakcie swojego drugiego występu na poziomie Serie A. Kibice gospodarzy na przestrzeni niemal całego pojedynku buczeli i imitowali małpie odgłosy skierowane do czarnoskórego zawodnika.

To wydarzenie potępili już przedstawiciele „Rossoblu” i zapowiedzieli wyciągnięcie konsekwencji z zaistniałego wydarzenia. Swoje poparcie dla takich działań wyraziły także pozostałe kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz sami piłkarze.

Inne zdanie na ten temat mieli ultrasi Interu Mediolan, którzy dość niespodziewanie postanowili stanąć po stronie obrońców fanów Cagliari. Jak się jednak okazuje oświadczenie opublikowane przez przedstawicieli Curva Nord w formie listu skierowanego do Romelu Lukaku nie jest oficjalnym stanowiskiem całego środowiska sympatyków „Nerazzurrich”, ponieważ inna grupa całkowicie potępiła to wydarzenie.

- Cześć Romelu. Komunikat Curva Nord jest prawdziwy. Niektórzy naprawdę w niego uwierzyli i mieli odwagę go opublikować. Chcemy jednak, abyś wiedział, że nie byli to INTERIŚCI - czytamy w liście umieszczonym na blogu „Ranocchiate”.

- Chcemy też, abyś miał świadomość, że te odgłosy, które słyszałeś nie były tylko „buczeniem”, ale autentycznym imitowaniem odgłosów małp. Powinieneś wiedzieć, że we Włoszech wiele osób uważa czarnoskórych ludzi za małpy - napisali fani Interu.

- Takie zachowanie nie jest wyrażeniem wsparcia dla swojego zespołu, ponieważ ewentualna przyszła gra przy zamkniętych trybunach stwarza znacznie więcej problemów. I tak, rasizm jest nadal olbrzymim kłopotem we Włoszech, mimo że inni uważają, że jest inaczej. Mamy nadzieję, że będziesz dalej walczył w bitwie, którą miałeś odwagę rozpocząć i nie przerwiesz jej tylko dlatego, aby niektórzy uniknęli kary - dodali sympatycy ekipy z Mediolanu.

- My wszyscy mamy wykupione karnety na cały sezon i liczymy na to, że wszyscy prawdziwi INTERIŚCI wolą, żeby stadion został zamknięty niż pozwolić, aby takie zachowania miały na nim miejsce i pozostawały bezkarne. Inter #NOTFOREVERYONE - zakończyli kibice „Nerazzurrich”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy