Dyrektor Górnika Zabrze o sytuacji z Rafałem Kurzawą: A po co mi zgniłe jabłko?

Dyrektor Górnika Zabrze o sytuacji z Rafałem Kurzawą: A po co mi zgniłe jabłko? fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Artur Płatek, koordynator pionu sportowego w Górniku Zabrze, wypowiedział się na łamach „Przeglądu Sportowego” na temat sytuacji z Rafałem Kurzawą.

Siedmiokrotny reprezentant Polski, który w październiku rozstał się z Amiens, od dawna był łączony z powrotem do Górnika. Wydawało się, że w tym tygodniu faktycznie do tego dojdzie. Ostatecznie 28-letni zawodnik zasilił szeregi Pogoni Szczecin. Biorąc pod uwagę wcześniejsze medialne doniesienia sporo osób zdziwiło to, jak szybko „Portowcy” dopięli transfer.

O całej sytuacji na łamach Interii opowiedział już prezes Górnika, Dariusz Czernik. Teraz głos zabrał Płatek. Potwierdził on, że klub składał propozycje Kurzawie we wrześniu, listopadzie i grudniu. Piłkarz je odrzucał, ale temat wrócił kilka dni temu. Finalnie nie zagra on jednak w Zabrzu.

- Tak miało być i to jest dla nas dobre. A po co mi zgniłe jabłko? (...) To, co wydarzyło się w poniedziałek, jest skandalem.

- Przyjechał do Zabrza i przez pół dnia był u nas. Zaczęliśmy rozmowy o trzynastej, skończyliśmy o siedemnastej. Kiedyś mu wystawię fakturę za te moje godziny (uśmiech). Wszystko było przygotowane, no wszystko. Zaproponowałem mu przyjazd na testy medyczne, a on odpowiedział, że musi jeszcze porozmawiać z żoną i wróci we wtorek. Teraz wiem, że to wszystko było poukładane.

- Chciał, żeby wszystkie nasze ustalenia były na papierze. Spełniliśmy jego prośbę, a on z tym papierem pojechał do Pogoni. Użył Górnika, żeby wywalczyć lepszy kontrakt w Szczecinie. Jeżeli coś ustalamy, akceptujemy warunki, to tego się trzymam. A jeżeli bierzesz ofertę z Górnika i jedziesz do Pogoni, to niesmak pozostaje - przyznał Płatek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” (cały wywiad TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy