Dyrektor Górnika Zabrze o sytuacji z Rafałem Kurzawą: A po co mi zgniłe jabłko?

Dyrektor Górnika Zabrze o sytuacji z Rafałem Kurzawą: A po co mi zgniłe jabłko? fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Artur Płatek, koordynator pionu sportowego w Górniku Zabrze, wypowiedział się na łamach „Przeglądu Sportowego” na temat sytuacji z Rafałem Kurzawą.

Siedmiokrotny reprezentant Polski, który w październiku rozstał się z Amiens, od dawna był łączony z powrotem do Górnika. Wydawało się, że w tym tygodniu faktycznie do tego dojdzie. Ostatecznie 28-letni zawodnik zasilił szeregi Pogoni Szczecin. Biorąc pod uwagę wcześniejsze medialne doniesienia sporo osób zdziwiło to, jak szybko „Portowcy” dopięli transfer.

O całej sytuacji na łamach Interii opowiedział już prezes Górnika, Dariusz Czernik. Teraz głos zabrał Płatek. Potwierdził on, że klub składał propozycje Kurzawie we wrześniu, listopadzie i grudniu. Piłkarz je odrzucał, ale temat wrócił kilka dni temu. Finalnie nie zagra on jednak w Zabrzu.

- Tak miało być i to jest dla nas dobre. A po co mi zgniłe jabłko? (...) To, co wydarzyło się w poniedziałek, jest skandalem.

- Przyjechał do Zabrza i przez pół dnia był u nas. Zaczęliśmy rozmowy o trzynastej, skończyliśmy o siedemnastej. Kiedyś mu wystawię fakturę za te moje godziny (uśmiech). Wszystko było przygotowane, no wszystko. Zaproponowałem mu przyjazd na testy medyczne, a on odpowiedział, że musi jeszcze porozmawiać z żoną i wróci we wtorek. Teraz wiem, że to wszystko było poukładane.

- Chciał, żeby wszystkie nasze ustalenia były na papierze. Spełniliśmy jego prośbę, a on z tym papierem pojechał do Pogoni. Użył Górnika, żeby wywalczyć lepszy kontrakt w Szczecinie. Jeżeli coś ustalamy, akceptujemy warunki, to tego się trzymam. A jeżeli bierzesz ofertę z Górnika i jedziesz do Pogoni, to niesmak pozostaje - przyznał Płatek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” (cały wywiad TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy