2024-07-10 21:35:03; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Dziesięć dni temu walczył o ćwierćfinał EURO 2024, w środę ustrzelił dublet w eliminacjach Ligi Mistrzów Fot. PushGoals [Twitter]
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Juraj Kucka dopiero niedawno walczył na EURO 2024 i rywalizował w 1/8 finału przeciwko Anglii, natomiast w środę wziął udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Słowak zdobył dwie bramki i jego Slovan Bratysława wygrał w pierwszej rundzie 4-2 z macedońską Strugą.

Anglia rywalizuje w półfinale EURO 2024, a jeszcze nieco ponad tydzień temu drużyna z Wysp Brytyjskich była o krok od odpadnięcia z turnieju. Przez większą część meczu 1/8 finału to Słowacja prowadziła 1-0 po tym, jak do siatki trafił Ivan Schranz.

Nasi sąsiedzi ostatecznie jednak nie byli w stanie zatrzymać naporu utytułowanego przeciwnika, ulegając mu finalnie 1-2. Gol na wagę dogrywki padł w piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy za sprawą Jude'a Bellinghama. W dodatkowych 30 minutach triumf „Synom Albionu” dał Harry Kane.

W tamtym spotkaniu udział brał między innymi 37-letni Juraj Kucka, który rozegrał 81 minut. Wydawałoby się, że po wyczerpującym turnieju doświadczony pomocnik będzie potrzebował dłużej siły na wytchnienie, ale nic z tych rzeczy.

Słowak nie tylko znalazł się w kadrze Slovana Bratysława na mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, ale dodatkowo wybiegł na plac gry od samego początku. Co więcej, to właśnie dzięki niemu mistrz kraju okazał się lepszy od macedońskiej Strugi, ponieważ Kucka strzelił dwie bardzo ważne bramki.

Dzięki temu na rewanż stołeczna drużyna uda się z pokaźną przewagą, która mocno przybliża ją do kolejnej rundy walki o elitarne europejskie rozgrywki.