Dziwny transfer Jacksona Martíneza. Powrót do Europy!

Dziwny transfer Jacksona Martíneza. Powrót do Europy!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: A Bola

Jackson Martínez wraca do Europy po swojej przygodzie w Chinach.

W kontekście Kolumbijczyka padają dość zaskakujące informacje. Napastnik miał być jedną z największych gwiazd Chinese Super League, lecz mimo wielu głosów sceptyków, twierdzących, że udał się tam na piłkarską emeryturę, zupełnie nie poradził sobie na chińskich boiskach. Chińscy biznesmeni nie byli zadowoleni z postawy gracza i postanowili działać.

Kilka miesięcy temu media obiegła wiadomość, że piłkarz został wyrzucony z klubu. Kontrakt miał zostać rozwiązany, dzięki czemu Martínez mógł poszukiwać sobie nowego pracodawcy. Mijały jednak tygodnie i nic nie działo się w temacie snajpera. Okazało się, że przez cały czas był on w Chinach, a zamiast rozwiązania umowy zwyczajnie przeniesiono go do zespołu rezerw.

Nieudana przygoda dobiega już jednak końca. Portugalskie media z „A Bolą” na czele przekonują, że 31-latek wrócił do Europy. Były reprezentant Kolumbii zdecydował się na powrót do Portugalii, gdzie święcił największe sukcesy w barwach FC Porto. Zawodnik wraca do pierwszej ligi, ale jego zadaniem będzie pomóc w walce o utrzymanie ekipie Portimonense.

Zespół z południa kraju poprzednią kampanię zakończył w środku tabeli, lecz w obecnej nie radzi sobie zbyt dobrze i jak na razie zajmuje ostatnie miejsce. Martínez będzie musiał zatem w ekspresowym tempie wrócić do najwyższej możliwej formy, o co może być trudno, zważywszy na to, iż ostatni raz w pierwszym zespole Evergrande wystąpił... 26 października 2016 roku.

Portimonese nie podejmuje jednak zbyt dużego ryzyka, ponieważ transfer ma się odbyć na zasadzie wypożyczenia. W tym czasie Kolumbijczyk będzie musiał udowodnić, że wciąż nadaje się do gry na wyższym poziomie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Kucharski przerywa milczenie Kucharski przerywa milczenie Piast Gliwice złożył wniosek o przełożenie meczów [OFICJALNIE] Piast Gliwice złożył wniosek o przełożenie meczów [OFICJALNIE] Tuchel grzmi: Tak zniszczymy piłkarzy! Tuchel grzmi: Tak zniszczymy piłkarzy! OFICJALNIE: Koronawirus w Lechii Gdańsk.  Co z Pucharem Polski?! OFICJALNIE: Koronawirus w Lechii Gdańsk. Co z Pucharem Polski?! Benfica porównana do Barcelony przez piłkarza rywali. Zaskakująca reakcja Jorge Jesúsa Benfica porównana do Barcelony przez piłkarza rywali. Zaskakująca reakcja Jorge Jesúsa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy