Dzsudzsák porzucił wielkie pieniądze. OFICJALNIE: Węgier wrócił pomóc macierzystemu klubowi awansować do krajowej elity

Dzsudzsák porzucił wielkie pieniądze. OFICJALNIE: Węgier wrócił pomóc macierzystemu klubowi awansować do krajowej elity fot. Debreceni VSC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Debreceni VSC

Balázs Dzsudzsák zasilił szeregi Debreceni VSC. Węgier zdecydował się wrócić do ojczyzny po kilku latach spędzonych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Doświadczony skrzydłowy postanowił przed czterema laty zakończyć swoją przygodę z europejskim futbolem na rzecz kontynuowania kariery w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie w ostatnim czasie występował w takich klubach jak Al-Wahda, Ittihad Kalba i Al-Ain.

Dzsudzsák mógł w każdej z wymienionych drużyn liczyć na otrzymywanie dużego wynagrodzenia i bez wątpienia odłożył sobie sporo grosza na przyszłość oraz zainwestował spore pieniądze w różne interesy, mające przynosić mu zyski po zawieszeniu korków na kołek.

33-latek postanowił jednak przed zakończeniem kariery wrócić w rodzinne strony i związać się z Debreceni VSC.

Ostatni węgierski uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów przeżywał w minionych miesiącach poważny kryzys i w efekcie spadł z ekstraklasy.

Z tego też powodu jest teraz zmuszony do rywalizowania na jej zapleczu i po rozegraniu dziewięciu spotkań znajduje się na dobrej drodze do wywalczenia szybkiego awansu, bo zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

„Loki” nie mogą być jednak jego pewni, ponieważ spora liczba zespołów na obecnym etapie rywalizacji liczy się jeszcze w grze o uzyskanie promocji do gry w najwyższej klasie.

Z tego też powodu Dzsudzsák porzucił możliwość zarabiania niebotycznych sum oraz prawdopodobne marzenia o wyjeździe na Mistrzostwa Europy, aby pomóc klubowi, w którym stawiał pierwsze kroki w zawodowym futbolu.

Były piłkarz PSV, Anży Machaczkała, Dynama Moskwa i Bursasporu związał się rocznym kontraktem z nowym pracodawcą.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy