Ekspert widzi piłkarza Legii Warszawa w reprezentacji Polski: Fernando Santos mógłby o nim pomyśleć

2023-05-16 18:28:29; Aktualizacja: 1 rok temu
Ekspert widzi piłkarza Legii Warszawa w reprezentacji Polski: Fernando Santos mógłby o nim pomyśleć Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Studio Ekstraklasa [Interia.pl]

Marek Jóźwiak wśród zawodników powołanych do reprezentacji Polski widziałby Bartosza Slisza z Legii Warszawa.

Bartosz Slisz rozegrał w kończącym się sezonie 30 meczów w Ekstraklasie. Defensywny pomocnik zebrał bardzo dobre recenzje po ostatnich występach, w szczególności po starciu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok wygranym przez zespół ze stolicy naszego kraju 5:1. 24-latek zanotował w nim dwie asysty.

Były zawodnik Legii Marek Jóźwiak przyznał w programie „Studio Ekstraklasa” na Interia.pl, że graczem warszawskiej drużyny powinien zainteresować się selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

- Przede wszystkim Bartosz jest w świetnej formie fizycznej, a to jest podstawa. Pamiętajmy, że jak ten zawodnik jest świetnie przygotowany pod względem fizycznym, do tego dochodzi motoryka, ma luz i jest spokojny. A przede wszystkim zaczął grać wyżej. (…) Świetnie odnalazł się w tym systemie. Udzielał się świetnie w ofensywie i brawa dla tego chłopaka.

- Myślę, że tutaj Fernando Santos mógłby o nim pomyśleć. Ja jestem tego zdania, że jakbyśmy mieli dzisiaj Krystiana Bielika i Slisza na kadrze, to miałbym z czego wybierać i bym zobaczył, który z nich jest lepszy - powiedział Jóźwiak.

Slisz ma na koncie jeden występ w pierwszej reprezentacji. W 2021 roku wystąpił w spotkaniu z San Marino. Opiekunem kadry był wtedy Paulo Sousa.