Ekstraklasa: Do kiedy trwa letnie okno transferowe?! Kiedy koniec zakupów?!

Ekstraklasa: Do kiedy trwa letnie okno transferowe?! Kiedy koniec zakupów?! fot. Ekstraklasa
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info | Ekstraklasa

Sezon 2019/2020 Ekstraklasy ruszył już 19 lipca, jednak okno transferowe jest otwarte jeszcze aż do 2 września.

W przeciwieństwie do Premier League i Championship, więc dwóch czołowych angielskich lig, gdzie za nami już ostatni dzień letniego okna transferowego, w większości państw europejskich wciąż można kupować piłkarzy. Ten stan, w przypadku między innymi LaLigi, Bundesligi, Ligue 1, Serie A, ale też Ekstraklasy, nie zmieni się aż do 2 września.

Normalnie koniec okresu transferowego przypadałby na 31 sierpnia, jednak tradycyjnie, w razie wypadania tego dnia na dzień nieroboczy, przekłada się go na pierwszy dzień roboczy po wspomnianej dacie. W 2019 roku 31 sierpnia to sobota, więc w ten sposób powstała data krańcowa - 2 września. Kupować zawodników można wówczas do północy.

***

Przed rozpoczętym sezonem doszło w Ekstraklasie do kilku istotnych zmian z perspektywy rynku transferowego.

Przede wszystkim pojawił się obowiązek gry młodzieżowcem, czyli zawodnikiem urodzonym w 1998 roku albo młodszym. Taki piłkarz musi posiadać polskie obywatelstwo.

Zaostrzono przepisy w kwestii wystawiania młodych zawodników, za to kluby dostały wolną rękę w temacie obcokrajowców. Od początku tego sezonu można mieć w składzie dowolną liczbę obcokrajowców. Nie ma tu też już rozróżnienia na tych posiadających obywatelstwo Unii Europejskiej i całą resztę.

Kadry meczowe z kolei zostały poszerzone do 20 nazwisk. Dotychczas mieściło się w nich 18 zawodników.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy