Ekstraklasa: Do kiedy trwa letnie okno transferowe?! Kiedy koniec zakupów?!

Ekstraklasa: Do kiedy trwa letnie okno transferowe?! Kiedy koniec zakupów?! fot. Ekstraklasa
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info | Ekstraklasa

Sezon 2019/2020 Ekstraklasy ruszył już 19 lipca, jednak okno transferowe jest otwarte jeszcze aż do 2 września.

W przeciwieństwie do Premier League i Championship, więc dwóch czołowych angielskich lig, gdzie za nami już ostatni dzień letniego okna transferowego, w większości państw europejskich wciąż można kupować piłkarzy. Ten stan, w przypadku między innymi LaLigi, Bundesligi, Ligue 1, Serie A, ale też Ekstraklasy, nie zmieni się aż do 2 września.

Normalnie koniec okresu transferowego przypadałby na 31 sierpnia, jednak tradycyjnie, w razie wypadania tego dnia na dzień nieroboczy, przekłada się go na pierwszy dzień roboczy po wspomnianej dacie. W 2019 roku 31 sierpnia to sobota, więc w ten sposób powstała data krańcowa - 2 września. Kupować zawodników można wówczas do północy.

***

Przed rozpoczętym sezonem doszło w Ekstraklasie do kilku istotnych zmian z perspektywy rynku transferowego.

Przede wszystkim pojawił się obowiązek gry młodzieżowcem, czyli zawodnikiem urodzonym w 1998 roku albo młodszym. Taki piłkarz musi posiadać polskie obywatelstwo.

Zaostrzono przepisy w kwestii wystawiania młodych zawodników, za to kluby dostały wolną rękę w temacie obcokrajowców. Od początku tego sezonu można mieć w składzie dowolną liczbę obcokrajowców. Nie ma tu też już rozróżnienia na tych posiadających obywatelstwo Unii Europejskiej i całą resztę.

Kadry meczowe z kolei zostały poszerzone do 20 nazwisk. Dotychczas mieściło się w nich 18 zawodników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy