Ekstraklasa: Kara Rafała Wolskiego złagodzona [OFICJALNIE]

Ekstraklasa: Kara Rafała Wolskiego złagodzona [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Michał Lada [Twitter]

Komisja Ligi złagodziła karę nałożoną na Rafała Wolskiego do trzech spotkań. Do tego zawodnik Wisły Płock otrzymał jeden mecz w zawieszeniu na pół roku.

5 września rozgrywane było spotkanie w ramach Ekstraklasy, gdzie naprzeciw siebie stanęły zespoły Wisły Płock oraz Górnika Zabrze. Ta potyczka zakończyła się ostatecznie remisem w stosunku 1-1.

Wynik zszedł jednak na drugi plan, a wszystko przez sytuację, do której doszło w 59. minucie tej rywalizacji. Wtedy czerwoną kartką ukarany został Rafał Wolski. Było to następstwo jego starcia z Erikiem Janžą.

Sprawa była o tyle istotna, że zajęła się nią Komisja Ligi, która uznała wtedy, że zasadne jest ukaranie 29-latka karą bezwzględnej pauzy w czterech kolejnych spotkaniach Ekstraklasy.

Wisła Płock postanowiła jednak odwołać się od tej decyzji, co spotkało się z aprobatą wspomnianego organu.

Ten postanowił złagodzić karę do trzech spotkań bezwzględnego zawieszenia. Do tego były zawodnik Fiorentiny ma jeszcze dodatkowy mecz w zawieszeniu na pół roku.

29-latek do pewnego momentu tego sezonu spisywał się wręcz wzorcowo, bo w ośmiu meczach strzelił pięć bramek oraz zanotował trzy asysty. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Dodatkowo Komisja Ligi zajęła się też na ostatnim posiedzeniu innym zawodnikiem Wisły Płock, Stevem Kapuadim. Ten otrzymał czerwoną kartkę w niedawnym starciu z Zagłębiem Lubin (2-1).

W tym przypadku uznano, że zasadne będzie zawieszenie na trzy spotkania. „Nafciarze” zapowiedzieli już odwołanie od tej decyzji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów Newcastle United kupuje za przynajmniej 40 milionów funtów. Jest porozumienie między klubami Newcastle United kupuje za przynajmniej 40 milionów funtów. Jest porozumienie między klubami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy