Ekstraklasa: Kara Rafała Wolskiego złagodzona [OFICJALNIE]

Ekstraklasa: Kara Rafała Wolskiego złagodzona [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Michał Lada [Twitter]

Komisja Ligi złagodziła karę nałożoną na Rafała Wolskiego do trzech spotkań. Do tego zawodnik Wisły Płock otrzymał jeden mecz w zawieszeniu na pół roku.

5 września rozgrywane było spotkanie w ramach Ekstraklasy, gdzie naprzeciw siebie stanęły zespoły Wisły Płock oraz Górnika Zabrze. Ta potyczka zakończyła się ostatecznie remisem w stosunku 1-1.

Wynik zszedł jednak na drugi plan, a wszystko przez sytuację, do której doszło w 59. minucie tej rywalizacji. Wtedy czerwoną kartką ukarany został Rafał Wolski. Było to następstwo jego starcia z Erikiem Janžą.

Sprawa była o tyle istotna, że zajęła się nią Komisja Ligi, która uznała wtedy, że zasadne jest ukaranie 29-latka karą bezwzględnej pauzy w czterech kolejnych spotkaniach Ekstraklasy.

Wisła Płock postanowiła jednak odwołać się od tej decyzji, co spotkało się z aprobatą wspomnianego organu.

Ten postanowił złagodzić karę do trzech spotkań bezwzględnego zawieszenia. Do tego były zawodnik Fiorentiny ma jeszcze dodatkowy mecz w zawieszeniu na pół roku.

29-latek do pewnego momentu tego sezonu spisywał się wręcz wzorcowo, bo w ośmiu meczach strzelił pięć bramek oraz zanotował trzy asysty. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Dodatkowo Komisja Ligi zajęła się też na ostatnim posiedzeniu innym zawodnikiem Wisły Płock, Stevem Kapuadim. Ten otrzymał czerwoną kartkę w niedawnym starciu z Zagłębiem Lubin (2-1).

W tym przypadku uznano, że zasadne będzie zawieszenie na trzy spotkania. „Nafciarze” zapowiedzieli już odwołanie od tej decyzji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy