Ekstraklasa: Korona Kielce z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Korona Kielce pokonała Śląsk Wrocław (3:1) w ostatnim meczu trzeciej serii gier w Ekstraklasie.

„Żółto-Czerwoni” powrócili do rywalizacji o mistrzostwo Polski w znakomitych humorach i od meczu domowego z Legią Warszawa przy pełnych trybunach Suzuki Areny. Takie okoliczności pozwoliły przywitać się ekipie z województwa świętokrzyskiego remisem z Ekstraklasą, co dawało nadzieję na osiągnięcie pozytywnego rezultatu w drugiej kolejce w starciu z Cracovią.

„Pasy” nie zostawiły jednak kielczanom złudzeń i okazały się od nich wyraźnie lepsze. Dlatego teraz podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zamierzali postarać się w trzeciej serii zgarnąć pierwszym komplet punktów w pojedynku ze Śląskiem Wrocław.

Piłkarze Ivana Đurđevicia mogą z kolei pochwalić się zanotowaniem remisu oraz zwycięstwa i nie mieli w planach przerywania rozpoczętej serii meczów bez porażki.

Od pierwszego gwizdka sędziego wiele jednak wskazywało na to, że gospodarze mogą narobić dużych kłopotów ekipie przyjezdnej, która miała olbrzymie problemy z poradzeniem sobie z wysokim pressingiem kielczan.

Ten nie przynosił bardzo długo spodziewanego skutku, ale koniec końców defensywa Śląska popełniła błąd i nie upilnowała w polu karnym Bartosza Śpiączki, który w 27. minucie meczu wykorzystał świetne dośrodkowanie Adriana Danka i wyprowadził Koronę na prowadzenie po uderzeniu głową po zdobyciu debiutanckiej bramki w nowych barwach.

„Żółto-Czerwoni” poszli po tym trafieniu za ciosem i niespełna dziesięć minut później prowadzili już dwoma golami po tym, jak kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Jakub Łukowski.

Po przerwie goście zabrali się szybko do odrabiania strat i już w swojej pierwszej akcji strzelili gola kontaktowego. Jej autorem został rezerwowy John Yeboah, który popisał się świetną akcją na skrzydle i mocnym uderzeniem po krótkim słupku pokonał Konrada Forenca.

Od tego momentu wyraźną kontrolę nad przebiegiem rywalizacji przejęli wrocławianie, ale nie znaleźli po raz drugi skutecznego sposobu na sforsowanie defensywny gospodarzy. Z kolei ci obdarli w doliczonym czasie ze złudzeń Śląska po drugim trafieniu zanotowanym przez Śpiączkę.

W efekcie wrocławianie ponieśli pierwszą porażkę, a Korona odniosła pierwsze zwycięstwo w początkowej fazie rozgrywek o mistrzostwo Polski.